WYBORY 2019. Lista PSL prawie gotowa
WYDARZENIA - WYBORY 2019
środa, 14 sierpnia 2019 07:30

Władysław Kosiniak – Kamysz, lider Polskiego Stronnictwa Ludowego, poseł na Sejm RP, a w latach 2011- 2015 minister pracy i polityki społecznej w rządzie Donalda Tuska, będzie liderem listy ludowców w wyborach do parlamentu. Jak dowiedziała się nieoficjalnie nasza redakcja: ostateczne kompletowanie listy powinno zakończyć się jeszcze w tym tygodniu, najdalej do 25 sierpnia. Na razie nie wiadomo: czy PSL poprzez kandydatów Koalicji Europejskiej w wyborach do Senatu czy wystawi swoich. Decyzja w tej sprawie ma zapaść na najbliższym posiedzeniu władz wojewódzkich PSL. A kto na liście ludowców?

Powiat brzeski będą reprezentowali (najprawdopodobniej) Marian zalewski, były wójt Szczurowej oraz Bogusław Kamiński – wójt Iwkowej. Nadal kwestią otwartą jest strat byłego włodarza gminy Dębno, od blisko roku zastępcy burmistrza Brzeska, Grzegorza Bracha. - Grzegorz ma dług wdzięczności wobec PSL-u. Kiedy w 2015 roku stracił fotel wójta, Władek i Staszek (Władysław Kosiniak – Kamysz i Stanisław Sorys – przypis redakcja) podali mu pomocną dłoń. Powiat bocheński będzie reprezentował Jerzy Błoniarz, były wójt gminy Żegocina oraz Rafał Rutka – członek zarządu powiatu bocheńskiego. Raczej na pewno na liście nie będzie Ludwika Wegrzyna. Powiat dąbrowski postawi na byłego starostę Tadeusza Kwiatkowskiego oraz była wójt Gręboszowa, Krystynę Świętek. Powiat tarnowski: numerem dwa na liście będzie Stanisław Sorys. O mandat ma powalczyć także wójt Skrzyszowa – Marcin Kiwior, były starosta tarnowski Zbigniew Karciński. Nie wykluczone, że znajdzie się miejsce także dla byłego radnego powiatu Adama Czaplaka oraz Grzegorza Dudy z Wietrzychowc.
(mir)


Komentarze (4)

Pseudonim : Tomi 14 sierpień 2019 14:45
Tomka nie chcieli
Pseudonim : Tomaszek 16 sierpień 2019 09:23
Przecież powiedział że nie startuje.
Pseudonim : Tomi 16 sierpień 2019 12:30
A co miał powiedzieć
Pseudonim : Aneta 18 sierpień 2019 19:32
Nie miał szans ,nie wiadomo czy wogóle ktoś wejdzie

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr072020

ofpowbrz

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .