WYBORY. Jakub Kwaśny i Wojciech Kozak kandydatami do Senatu?
WYDARZENIA - WYBORY 2019
środa, 21 sierpnia 2019 10:44

Czy Jakub Kwaśny i Wojciech Kozak będą reprezentowali opozycje PiS w walce o Senat RP? Decyzje zapadną niebawem. Obaj deklarują gotowość „walki”, uzależniają to jednak od tego czy będą kandydatami całego obozu opozycji. Liczą na poparcie nie tylko Koalicji Europejskiej (PO i Nowoczesna, Zieloni), ale też Koalicji Polskiej – PSL, ruchu Kukiz 15 i bloku lewicy.

Jakub Kwaśny jest szefem samorządu Rady Miejskiej w Tarnowie. Od kilku kadencji zasiada w tym gremium – był radnym wybieranym z listy Sojuszu Lewicy Demokratycznej, z którym rozstał się przed wyborami w 2018 roku. Jest doktorem nauk ekonomicznych, na co dzień pracuje w Krakowie, jako wykładowcą akademicki (Uniwersytet Ekonomiczny).

Natomiast Wojciech Kozak reprezentuje PSL. Był przez dwie kadencje wicemarszałkiem Małopolski, pełni też funkcję radnego powiatu wielickiego, pracował w spółdzielczości rolniczej. Na co dzień mieszka w Wieliczce.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr082020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .