Reklama
Dęciaki na Rynku w Ciężkowicach
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 11 września 2019 23:00

Na płycie ciężkowickiego Rynku odbył się koncert orkiestr dętych z regionu. Był to finał projektu pn. „Granie przy św. Florianie” realizowanego przez OSP w Ciężkowicach. W ramach tego projektu członkowie ciężkowickiej orkiestry brali wcześniej udział w warsztatach instrumentalnych ( gra na trąbce i saksofonie) oraz w warsztatach z musztry paradnej. Ostatnia niedziela wakacji zgromadziła na rynku w Ciężkowicach kilkuset  mieszkańców i turystów.

Wszyscy z zainteresowaniem przysłuchiwali się i podziwiali koncerty aż trzech orkiestr dętych ponieważ podczas tego  wydarzenia wystąpiła nie tylko Orkiestra Dęta im. Jana Muchy z Ciężkowic, ale także Orkiestra Dęta z Siedlisk koło Bobowej oraz Orkiestra Dęta z Siedlisk koło Tuchowa. Koncertowi orkiestr przysłuchiwali się także uczestnicy zlotu , którzy tłumnie tego dnia wypełnili płytę rynku. Miłą niespodziankę sprawiły  członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Ciężkowicach, które z własnej inicjatywy zorganizowały stoisko na którym wszyscy uczestnicy wydarzenia mogli degustować lokalne potrawy. Panie przygotowały także dla najmłodszych uczestników imprezy, konkurs wiedzy o regionie z atrakcyjnymi nagrodami. 

W ten sposób finał projektu „Granie przy św. Florianie” stał się przyczynkiem do zorganizowania wydarzenia, które pozwoliło w miły sposób podsumować i zakończyć wakacje nie tylko dzieciom i młodzieży ale także dorosłym.  Dla członków występujących orkiestr dętych przygotowano wspólny poczęstunek oraz umożliwiono bezpłatne zwiedzenie z przewodnikiem  Muzeum Przyrodniczego w Ciężkowicach.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr092020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .