Czy wielofunkcyjny obiekt w Uszwi zostanie oddany do użytku w najbliższych latach?
WYDARZENIA - Gnojnik
środa, 25 września 2019 11:14

Czy wielofunkcyjny obiekt w Uszwi zostanie oddany do użytku w najbliższych latach? Wszystko na to wskazuje. Gmina rozstrzygnęła właśnie przetarg. Wartość prac opiewa na ponad 6,5 miliona złotych – wylicza Sławomir Paterek, wójt Gminy Gnojnik.


Zgodnie z umową II etap inwestycji obejmuje prace wykończeniowe oraz zakup i montaż wyposażenia. Przetarg wygrało konsorcjum firm „Lider Konsorcjum z Wesołowa, koło Zakliczyna. Ostateczna wartość tego etapu ma zamknąć się sumą 6.687.200 złotych. – Zgodnie z umową prace powinny zakończyć się w czerwcu 2021  roku. Jestem przekonany, że mniej więcej za 2 lata o tej porze, dzieciaki z całej Gminy będą cieszyły się z nowego obiektu przedszkolnego – tłumaczy wójt Sławomir Paterek. Budynek będzie miał szerokie przeznaczenie: oprócz przedszkola znajdzie się tutaj także miejsce dla biblioteki publicznej oraz świetlicy wiejskiej.


Przypomnijmy, że w I etapie inwestycji został wybudowany budynek w stanie surowym wraz z pokryciem dachowym. Kosztowało to blisko 1,8 miliona złotych. Wynika  z tego, że cała inwestycja – wraz z nowoczesnym wyposażeniem, będzie kosztowała około 8.5 miliona złotych. Przypomnijmy, że Gmina Gnojnik otrzymała dotację unijną w kwocie blisko 2 miliony zł z przeznaczeniem na budowę i wyposażenie części kulturalnej budynku wielofunkcyjnego w Uszwi. Dotacja została pozyskana w ramach działania 11.2 Odnowa obszarów wiejskich Regionalny Program Operacyjny Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020 (RPO WM). Program dawał szansę na uzyskanie dofinansowanie do budowy obiektów kulturalnych, a obiekt w Uszwi ma właśnie łączyć funkcje przedszkolne z funkcjami  kulturalnymi (świetlica, biblioteka z czytelnią).  
Ostatnio w ramach konkursu tzw. „PEFRON’ został złożony kolejny wniosek na kwotę 2,7 mln zł pn. „dofinansowanie robót budowlanych w rozumieniu przepisów ustawy: Prawo budowlane, dotyczących obiektów służących rehabilitacji, w związku z potrzebami osób niepełnosprawnych. To środki przeznaczone na zadanie inwestycyjne dotyczące „Budowy budynku wielofunkcyjnego wraz z instalacjami branżowymi i zagospodarowaniem terenu w miejscowości Uszew. Promesę na dotację inwestycji dla Gminy przekazała Członek Zarządu Województwa Małopolskiego, Marta Malec –  Lech.  W imieniu Gminy Gnojnik dokument odebrał Wójt Sławomir Paterek. To kolejne 600 tysięcy, które wpłynie na konto gminy. W kolejnych latach liczymy na pozostałe środki w ramach złożonego wniosku – dodaje wójt.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr122019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .