Szczurowa. Profilaktyczne programy
WYDARZENIA - Szczurowa
niedziela, 29 września 2019 20:44

Fundacja Rozwoju Regionów, pozyskała z Urzędu Marszałkowskiego środki na przeprowadzenie u dzieci i młodzieży badań w celu wykrycia ewentualnych wad postawy, wad słuchu, wad wzroku. Badania prowadzić będą w okresie kolejnych dwóch lat wyłonieni z poszczególnych dziedzin specjaliści : ekarze, rehabilitanci i fizjoterapeuci. Żeby to wspólne starania zakończyły się sukcesem konieczne jest zaangażowanie dyrektorów szkół i rodziców. Wówczas możliwe będzie zorganizowanie w szkołach i przedszkolach badań przesiewowych.

Dlatego władze Gminy Szczurowa wraz z Fundacją Rozwoju Regionów zapraszają do udziału w bezpłatnych badaniach wad słuchu i wymowy dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Szczurowa.

Badania odbędą się w ramach projektu „Wczesne wykrywanie wad rozwojowych u dzieci w wieku szkolnym w zakresie zaburzeńsłuchu i wad wymowy w województwie małopolskim”, współfinansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Celem projektu jest poprawa stanu zdrowia dzieci w zakresie wad słuchu i mowy u dzieci uczęszczających do pierwszych klas szkół podstawowych z terenu województwa małopolskiego poprzez zwiększenie wczesnej wykrywalności zaburzeń słuchu i mowy u dzieci.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr082020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .