Reklama
Gmina Dębno. Trzy programy zdrowotne
WYDARZENIA - Dębno
sobota, 05 października 2019 11:32

Trzy programy we wszystkich szkołach i przedszkolach w gminie Dębo realizuje samorząd z nowosądecką Fundacją. Fundacja Rozwoju Regionów na poniższe projekty otrzymała dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 i tylko w niektórych gminach i miastach zostaną przeprowadzone badania  u dzieci z zakresu:  Wczesnego wykrywania wad rozwojowych u dzieci w wieku szkolnym w zakresie zaburzeń słuchu i wad wymowy w województwie małopolskim. Wczesnego wykrywania wad wzroku u dzieci w wieku 5 lat w województwie małopolskim. Wczesnego wykrywania wad rozwojowych postawy i układu ruchu u dzieci w wieku szkolnym w 13 powiatach województwa małopolskiego.

W ramach realizowanych programów zdrowotnych w ciągu dwóch lat zostanie bezpłatnie przebadanych ponad 800 uczniów. Programy są skierowane do dzieci urodzonych w  latach 2007 – 2011, 2012-2013 oraz 2015 i 2016. Warunkiem przeprowadzenia badania będzie wypełnienie przez rodzica/opiekuna prawnego formularza zgłoszeniowego dziecka do projektu, otrzymanego w szkole. Zachęcamy rodziców do zapoznania się z szerszą informacją na temat programów.

(pr)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

062021

pr062021a

 

 

 

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .