Czchów. W walce o środowisko
WYDARZENIA - Czchów
wtorek, 08 października 2019 19:44

W tym roku uczniowie z terenu Gminy Czchów wraz z opiekunami włączyli się w ogólnopolską akcję sprzątania świata. Do udziału w akcji przystąpiło 7 placówek oświatowych z terenu Gminy Czchów. Tegorocznej edycji programu przyświecało hasło: „Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy!” Referat Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Czchowie dostarczył uczestnikom niezbędne materiały do przeprowadzenia akcji, otrzymane od Wydziału Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Brzesku, tj.: worki i rękawice oraz zadbał o odbiór zebranych odpadów.

Również, w ramach działań promujących ekologię, na zaproszenie wychowawcy klasy „0” PSP w Czchowie, zostały przeprowadzone warsztaty dotyczące min. prawidłowej segregacji odpadów. Uczniowie chętnie brali udział w zorganizowanych zajęciach. Na zakończenie dzieci otrzymały ulotki dotyczące segregacji odpadów oraz drobne upominki.  Mamy nadzieje, że taka forma edukacji ekologicznej ukształtuje w dzieciach dobre nawyki dotyczące segregacji, a wymóg dbania o środowisko stanie się dla nich naturalna potrzebą.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr082020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .