Szczurowa. Dostojnym Jubilatom
WYDARZENIA - Szczurowa
wtorek, 08 października 2019 19:46

Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale „Złote Gody” to jubileusz niezwykły, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem ponad pół wieku. Wydarzenie to jest ważne dla jubilatów i ich rodzin, jak również dla całej gminnej społeczności. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda przyznał 35 parom małżeńskim z terenu gminy Szczurowa medale za długoletnie Pożycie Małżeńskie. Niestety, nie wszystkie pary odznaczone mogły wziąć udział w uroczystości przygotowanej dla Ich uhonorowania. Władze Gminy złożyły im serdeczne życzenia, życząc dużo zdrowia i pomyślności w dalszym życiu.

W uroczystej oprawie 26 par mieszkających na terenie gminy Szczurowa 27 września 2019 roku świętowało w sali kinowej Gminnego Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. W tym wyjątkowym wydarzeniu parom małżeńskim towarzyszyli goście na czele z gospodarzem Gminy Szczurowa, Wójtem, Zbigniewem Moskalem wraz z małżonką, Radnym Województwa Małopolskiego, Wojciechem Skruchem, Przewodniczącym Rady Gminy Szczurowa, Markiem Biernatem, wice Przewodniczącym Rady, Andrzejem Fiołkiem, zastępcą Wójta Gminy Szczurowa- Haliną Święch, Sekretarzem Gminy, Marią Kądziołką, Skarbnikiem Gminy, Marią Czesak, Kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego- Robertem Śpiewakiem, Dyrektorem GCKCziS- Szymonem Witkiem oraz pracownikami Urzędu Gminy Szczurowa.

W tym tak ważnym dla Państwa dniu wszyscy pragniemy cieszyć się WASZYM szczęściem, z uszanowaniem, podziwem i uznaniem pochylić przed Wami głowy. Zwracając się do zaproszonych Par Małżeńskich Wójt Zbigniew Moskal powiedział: Szanowni Państwo, Dostojni Jubilaci. Przed 50-cioma laty przyrzekliście Państwo sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską. Od tamtej pory nie zabrakło z pewnością w Państwa życiu chwil szczęścia, ale również trudnych doświadczeń i zwątpienia, które udało się przetrwać dzięki wzajemnemu oddaniu i pomocy. W życiu każdego człowieka najważniejsza jest rodzina. To właśnie w rodzinie, w codziennej trosce o dobro jej członków, o dobre wychowanie i wykształcenie dzieci, o przekazanie im wartości i norm moralnych, poświęcili Państwo kilkadziesiąt lat swojego życia. W dniu, w którym świętujemy jubileusz Złotych Godów, możemy stwierdzić, że wybrana przez Państwa droga, była właściwa, a ogromy wkład pracy włożony w wypełnianie swojego powołania jest godny najwyższego uznania. Dzisiejsza uroczystość jest chwilą szczególnie podniosłą i radosną. Tym co łączy dzisiaj wszystkich Państwa jest miłość, przyjaźń i wzajemny szacunek, które stanowią podstawę trwałości małżeństwa. Każda z par ma jednak swoją historię, wyjątkową i niepowtarzalną historię własnej miłości, która przed 50 laty zaprowadziła Państwa przed ołtarz i sprawiła, że dzisiaj kierujemy do Państwa słowa podziwu i uznania. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda przyznał Państwu medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Jest to odznaczenie nadawane Parom Małżeńskim, które przeżyły w jednym związku małżeńskim co najmniej 50 lat. Jest do dowód uznania Państwa dla trwałości związku małżeńskiego i rodziny. W tym roku Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej nadał, a ja będę miał wyjątkowa przyjemność wręczyć medal z długoletnie pożycie małżeńskie 35 parom małżeńskim zamieszkałym na terenie gminy Szczurowa. Aktu dekoracji medalami dokonał Wójt Gminy Szczurowa Zbigniew Moskal w towarzystwie Przewodniczącego Rady Gminy Marka Biernata. Na uroczystości nie brakowało ciepłych słów, podziękowań, życzeń, wspomnień i serdeczności, pamiątkowych dyplomów, upominków, kwiatów oraz zdjęć.

Uroczystość uświetniły występy: uczennic ze Szkoły Podstawowej w Szczurowej, które równocześnie uczęszczają do Szkoły Muzycznej w Koszycach oraz są członkami Orkiestry Dętej w Szczurowej: Marty Cierniak, Anny Jamrożek, Julia Dobosz oraz Zespołu „Szpetni i Piękna” w składzie: Joanna Maria Kurek, Dawid Mik, Filip Kot. W imieniu odznaczonych na ręce Wójta Gminy Szczurowa Zbigniewa Moskala podziękowania, za zorganizowanie tak pięknej uroczystości złożył, ze łzami w oczach, Pan Józef Lupa z Zaborowa. Dostojnym Jubilatom składamy serdeczne gratulacje i życzenia długich lat życia oraz doczekania kolejnych pięknych jubileuszy.

JUBILATOM z 1967 roku:

Marii i Stanisławowi Badziochom- Dołęga,

Janinie i Edwardowi Boroniom- Zaborów,

Stanisławie i Piotrowi Cirom- Szczurowa,

Józefie i Zdzisławowi Curyłom- Dołęga,

Janinie i Janowi Czajom- Szczurowa,

Annie i Eugeniuszowi Czyżom- Szczurowa,

Helenie i Stanisławowi Flaszom- Niedzieliska,

Marii i Michałowi Gofronom- Rylowa,

Annie i Józefowi Lupom- Zaborów,

Zofii i Marianowi Lupom- Pojawie,

Łucji i Mieczysławowi Majom- Strzelce Małe,

Marii i Józefowi Majkom- Księże Kopacze,

Józefie i Henrykowi Mikom- Pojawie,

Czesławie i Franciszkowi Morońskim- Uście Solne,

Marii i Zdzisławowi Noskowiakom- Pojawie,

Marii i Adamowi Piekarzom- Uście Solne,

Józefie i Stanisławowi Spyrkom- Strzelce Wielkie,

Zofii i Tadeuszowi Stąśkom- Strzelce Małe,

Krystynie i Janowi Ślósarzom- Niedzieliska,

Marii i Władysławowi Świątkom- Rząchowa,

Stefanii i Kazimierzowi Wójcikom- Pojawie.

JUBILATOM z 1968 roku:

Stanisławie i Stanisławowi Borowcom- Rudy-Rysie,

Józefie i Stanisławowi Gulikom- Zaborów,

Helenie i Janowi Gurakom- Górka,

Władysławie i Wojciechowi Hankom- Szczurowa,

Marii i Szczepanowi Łobodom- Rudy-Rysie,

Marii i Władysławowi Majom- Szczurowa,

Marii i Czesławowi Małkom- Wola Przemykowska,

Marii i Janowi Markom- Zaborów,

Zofii i Stanisławowi Młynarczykom- Strzelce Małe,

Elżbiecie i Czesławowi Paździorom- Szczurowa,

Krystynie i Józefowi Polakom- Wola Przemykowska,

Danucie i Stanisławowi Rosom- Szczurowa,

Wandzie i Stanisławowi Srokom- Szczurowa,

Marii i Józefowi Wolańskim- Rudy-Rysie.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr082020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .