Zakliczyn. Rynek do poprawki
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 17 października 2019 18:10

Rozpoczyna się pierwszy etap rewitalizacji centrum Zakliczyna, w tym przebudowy Rynku, jednego z największych w Małopolsce. W zakliczyńskim Ratuszu podpisana została umowa z firmą, która wykona drogi i chodniki oraz wymieni instalacje podziemne. Środki finansowe – ponad 3,5 mln zł – gmina Zakliczyn pozyskała z Funduszu Dróg Samorządowych. W sumie wykonane zostaną prace za 4,8 mln zł. Oprócz tego Starostwo Powiatowe w Tarnowie zmodernizuje drogę powiatową przebiegającą przez zakliczyński Rynek, która będzie z kostki betonowej. Koszt to 1,6 mln zł (50 proc. dofinansowania z FDS).

- Już teraz przeszło 6,5 mln złotych zainwestowane zostanie w centrum Zakliczyna – mówił burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak. – Inwestycja realizowana będzie etapami. Wszystko tak zaprojektowaliśmy, aby Rynek podkreślał wyjątkowy charakter Zakliczyna, podobał się mieszkańcom i turystom, a także umacniał pozycję miasta jako centrum handlowego Pogórza Ciężkowicko – Rożnowskiego.

Podczas konferencji prasowej, na której podpisano umowę z wykonawcą pierwszego etapu rewitalizacji centrum Zakliczyna, burmistrz Dawid Chrobak zaprezentował wizualizację wyglądu Rynku po planowanych zmianach. Chwalił rządowy pomysł utworzenia Funduszu Dróg Samorządowych. Do tej pory nie było tak kompleksowego programu, który wspierałby samorządy w realizacji inwestycji potrzebnych i oczekiwanych przez mieszkańców – stwierdził.

Samorządowi Zakliczyna w otrzymaniu rządowego wsparcia bardzo pomógł Poseł na Sejm RP Michał Wojtkiewicz. Wygląd Rynku ma duże znaczenia dla rozwoju miasta i całej gminy. Zmienia charakter całego otoczenia. Z prawdziwą przyjemnością wspieram działania władz samorządowych Zakliczyna, bo widzę, że jest tu pomysł, energia i naprawdę duża praca wkładana na rzecz społeczności lokalnej – podkreślił poseł.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr062020

ofpowbrz

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .