Nowy marszałek i wicemarszałek Małopolski?
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 18 października 2019 17:47

Premier Beata Szydło spotkała się dzisiaj z radnymi sejmiku województwa małopolskiego. Jej zdaniem trzeba zachować parytety we władzach samorządowych Małopolski. Wnioskować z tego należy, że z regionu tarnowskiego będzie wicemarszałek, a z Zachodniej Małopolski, przewodniczący Sejmiku Samorządowego Województwa Małopolskiego. Ale nie wykluczone, że region tarnowski będzie miał swojego... marszałka.

Z naszych informacji wynika, że w gronie kandydatów jest były poseł do PE i poseł Sejmu RP, Edward Czesak (pisaliśmy już o tym scenariuszu – jako pierwsi wczoraj).

Wiele wskazuje też na to, że nasz teren będzie miał swojego wiceprzewodniczącego Sejmiku.

Zmiany na szczycie

Czy zatem Marta Mordarska nie będzie członkiem zarządu województwa małopolskiego? Nadal wykluczyć tego nie można bo – jak dowiedziała się nasza redakcja – marszałek Witold Kozłowski jest kandydatem na wiceministra w resorcie administracji lub rozwoju regionalnego. Wtedy zastąpiłby go Edward Czesak lub... Łukasz Smółka, a region nowosądecki reprezentowałaby właśnie Marta Mordarska.

Koalicja w Tranowie?

Nasi informatorzy podkreślają, że możliwe jest także porozumienie z władzami Tarnowa. Przypomnijmy prezydent Roman Ciepiela złożył rezygnację z członkostwa w PO. Nie jest wykluczone porozumienie z PiS. Potrzebne miastu: bo przez cztery najbliższe lata zarówno w województwie, jak i kraju, rządziła będzie prawica. - Przed wieloma laty, kiedy prezydentem miasta był człowiek związany z PO, poseł Edward Czesak doprowadził do porozumienia i koalicji w Tarnowie. Moim zdaniem w tej kadencji nadal jest to możliwe – podkreśla nasz rozmówca.

Powrót posła

Pojawia się też nowa koncepcja: powrotu posła Edwarda Czesaka na fotel lidera struktur okręgowych Prawa i Sprawiedliwości. „Dni" profesora Bernackiego – jak twierdzi nasz rozmówca z Nowogrodzkiej w Warszawie (z siedziby PiS), są już policzone. O szefowanie partii zabiegają Wisław Krajewski – poseł z Dąbrowy Tarnowskiej oraz poseł Anna Pieczarka. - Nie jest wykluczone, że prezes Jarosław Kaczyński postawi na sprawdzonego szefa struktur okręgowych, byłego posła, Edwarda Czesaka. To on zbudował struktury partii i poprowadził PiS do największych sukcesów w regionie. Teraz to wszystko się „rozsypuje". Tylko Edward Czesak będzie wstanie to od nowa poskładać – podkreślają tarnowscy politycy Prawa i Sprawiedliwości.

(mir)


Komentarze (2)

Pseudonim : Nancy 19 październik 2019 07:58
E tam Czesak, przecież Ken z Jadownik ma teraz dużo wolnego czasu, odkąd najpierw to w pis sie na nim wyznali, a forrmalnosci dopelnili wyborcy...
Pseudonim : Wujek 19 październik 2019 08:18
Nancy nie ma szans na to. Podobno Kennedy z Jadownik ma być pierwszym człowiekiem na Marsie, muszą tylko znaleźć tak dużą rakietę żeby się ego zmieściło :)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr082020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .