Gnojnik. Za synów w wojsku polskim
WYDARZENIA - Gnojnik
sobota, 26 października 2019 09:41

W sumie 34 osoby odebrało medal od ministra obrony narodowej, przyznany rodzicom których co najmniej troje dzieci, pełniło służbę wojskową. Pułkownik Piotr Waręcki, komendat Wojskowej Komendy Uzupełnień w Tarnowie gratulował nagrodzonym. - Wychowaliście wspaniałych obrońców naszej Ojczyzny – mówił. Niedawno w Domu Strażaka w Gnojniku odbyła się wyjątkowa uroczystość wręczenia medali rodzicom z terenu Gminy Gnojnik których trzech lub więcej synów wzorowo pełniło służbę wojskową i tym samym zasłużyło się dla obronności Rzeczpospolitej Polskiej.

 

Uroczystość została zorganizowana przez Gminę Gnojnik wspólnie z Wojskową Komendą Uzupełnień w Tarnowie. Wręczenia medali w imieniu Ministra Obrony Narodowej dokonał komendant WKU w Tarnowie  Piotr Waręcki wraz z Wójtem Gminy oraz Przewodniczącym Rady Gminy . Medal, który dzisiaj nadajemy ma na celu okazanie wysokiego uznania wszystkim rodzicom, którzy wychowali swoje dzieci na wzorowych i ofiarnych żołnierzy. Poprzez swoją rodzicielską postawę i ukierunkowanie swoich potomków przyczynili się Państwo do wzmocnienia obronności kraju i z wielką dumą wraz z komendantem Wojskowej Komisji Uzupełnień nadajemy Wam honorowe medale – mówił do zaproszonych gości wójt Sławomir Paterek.

(pr)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr122019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .