Czchów. Tysiące turystów
WYDARZENIA - Czchów
wtorek, 05 listopada 2019 22:28

Sezon turystyczny za nami. Od 1 listopada swoje „podwoje” zamyka Punkt Obsługi Turystycznej w Czchowie. Jakkolwiek na samo podsumowanie całego sezonu jest jeszcze za wcześnie: jeden wniosek nasuwa się sam. Miasto przeżywa swój wielki renesans. Przeżywa za sprawą odnowienia wzgórza zamkowego. W mojej ocenie odwiedziło nas nawet kilkadziesiąt tysięcy turystów – mówi burmistrz Marek Chudoba.

Zamek w Czchowie, popularnie nazywany Basztą to malownicze ruiny na wzgórzu, zlokalizowane nieopodal miejscowego Rynku. Budowla ta była jednym z grodów strzegących szlaku handlowego z Węgrami. Jeszcze przed dwoma laty z pośród zarośniętych resztek ruin, widoczna była jedynie baszta: pozostałość po zamku, który zajmował cały wierzchołek wzgórza nad płynącym niżej Dunajcem. Pierwotnie zamek składał się z baszty obronnej, baszty bramnej, do której prowadził most zwodzony oraz części mieszkalnej.

(pr)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr122019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .