Brzesko. Inwestycja rozliczona
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 21 listopada 2019 22:04

Rozliczono już ocieplenie budynku brzeskiego Starostwa Powiatowego. To była bardzo ważna inwestycja z punktu widzenia samorządu: z jednej strony oszczędności, z drugiej poprawa wizerunku. Remont budynku przy ulicy Głowackiego 51 w Brzesku, w którym mieści się siedziba Starostwa Powiatowego oraz Urzędu Miejskiego w Brzesku finansowany był w dużej mierze z dotacji unijnej. Od wielu lat mówiło się o potrzebie ocieplenia budynku przy ulicy Głowackiego w Brzesku, w którym znajduje się siedziba Starostwa Powiatowego w Brzesku i Urzędu Miejskiego. Termomodernizacja pozwoli na znaczne zmniejszenie kosztów ogrzewania. Z audytu energetycznego wynika, że oszczędności będą sięgały nawet 60 procent – podkreśla starosta Andrzej Potępa.

Nie bez znaczenia jest także fakt, że budynek zyskał na estetyce. Pieniądze na ocieplenie obiektu przekazał powiat, Urząd Miasta oraz Unia Europejska. Dzięki takiemu montażowi finansowemu, koszty były stosunkowo niewielkie. Warto dodać, że w realizacji i finansowaniu zadania: „Termomodernizacja budynku administracji samorządowej w Brzesku” samorząd powiatowy wydał zaledwie 680 tysięcy złotych. Przy okazji termomodernizacji wykonano sieć komputerową, system sygnalizacji pożarowej oraz oświetlenia awaryjnego w budynku Starostwa Powiatowego.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr082020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .