Zakliczyn. Bezpieczniej w gminie
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 06 grudnia 2019 22:31

Kolejny ciąg pieszo-rowerowy został oddany do użytku w gminie Zakliczyn. Tym razem powstał przy drodze powiatowej w Filipowicach, a inwestycja sfinansowana została ze środków samorządu gminnego i powiatu tarnowskiego. To pierwszy odcinek ciągu pieszo-rowerowego na terenie Filipowic. Wykonano 327 metrów ciągu pieszo-rowerowego przy drodze w Filipowicach – od kościoła do zjazdu do szkoły podstawowej. Zrobiony jest z kostki betonowej, a wartość inwestycji to przeszło 207 tys. zł.

Powiat tarnowski dofinansował zadanie w wysokości przeszło 112 tysięcy złotych. Przypomnijmy, że niedawno w zakliczyńskiej gminie zakończona została też budowa chodnika ze ścieżką rowerową przy drodze wojewódzkiej od ronda w Roztoce do mostu nad Dunajcem w Zakliczynie. Przedsięwzięcie to zrealizowane zostało z kolei z województwem małopolskim. – Nowe chodniki nie tylko wpływają na poprawę stanu bezpieczeństwa pieszych, ale także zwiększają komfort jazdy kierowców. Inwestycje te mają charakter ciągów pieszo – rowerowych. W ten sposób promujemy ruch rowerowy. Z roku na rok przybywa w naszej gminie miejsc, po których bezpiecznie można poruszać się rowerem – podkreśla w rozmowie z naszą redakcją Dawid Chrobak, burmistrz Zakliczyna.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr082020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .