Reklama
Dębno. Sala jak marzenie
WYDARZENIA - Dębno
niedziela, 15 grudnia 2019 00:17

Trwa budowa pierwszej pełnowymiarowej hali sportowej w gminie Dębno. Od czasu wmurowania kamienia węgielnego pod budowę obiektu, do teraz krajobraz przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dębnie zmienił się nie do poznania. Warto podjechać i zobaczyć na jakim etapie jest budowa obiektu. Będzie to największa tego budowla w powiecie, w dodatku najnowocześniejsza. Gros środków na ten cel udało się nam pozyskać z dotacji z Ministerstwa Sportu, za co serdecznie dziękuje, m.in. wiceminister zdrowia Józefie Szczurek – Żelazko – mówi wójt Wiesław Kozłowski.

W mijającym roku wykonana została konstrukcja hali oraz łącznika wraz z pokryciem dachowym. Jesienią zamontowana została zewnętrzna stolarka okienna i drzwiowa, ekipa budowlana wykonała także ścianki działowe. Aktualnie trwają roboty zewnętrzne w obrębie dojazdu do hali.  Na przyszły rok zaplanowano prace przy wykonaniu instalacji: elektrycznej, gazowej, wodno-kanalizacyjnej oraz wentylacyjnej, a także prace wykończeniowe (biały montaż, wyposażenie obiektu oraz ukształtowanie terenu wokół hali).

Wartość realizacji zadania to prawie 12 milionów złotych, z czego 4 miliony stanowi dotacja przekazana Gminie Dębno przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. W 2019 roku dodatkowe środki z PFRON zasiliły budżet inwestycji i będą wydatkowane na dostosowanie obiektu do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wykonawcą opisanej inwestycji jest Przedsiębiorstwo Budowlano-Produkcyjne „Łęgprzem” Sp. z o.o. z Krakowa, a zakończenie robót zaplanowane jest na wrzesień 2020 roku.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr092020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .