Reklama
Gmina Dębno. Dwuletnia inwestycja w toku
WYDARZENIA - Dębno
sobota, 21 grudnia 2019 15:18

W Dębnie wzdłuż drogi „Dębno przez Wieś” w mijającym roku trwały intensywne prace przy budowie ścieżki rowerowej. Wymienione zadanie jest realizowane przez samorząd gminy w ramach projektu: Zintegrowany produkt turystyczny Subregionu Tarnowskiego „Trasy Rowerowe Pogórza”.

Zadanie współfinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 docelowo zakłada powstanie niemal dwukilometrowego odcinka dla rowerzystów. Nowoczesna ścieżka rowerowa z kostki brukowej zapewni amatorom aktywnego spędzania wolnego czasu bezpieczeństwo i komfort poruszania się w terenie o nasilonym ruchu pojazdów. Inwestycja zaplanowana została na dwa lata, w 2019 roku zostało wykonane 700 metrów chodnika za kwotę ponad 650 tys. z czego ponad 450 tys. stanowi pozyskana dotacja. Aktualnie roboty zostały przerwane, zostaną wznowione wraz z nowym rokiem.  Koszt realizacji całości przedsięwzięcia inwestycyjnego przekroczy 1 mln. 440 tys. złotych, z czego ponad 870 tys. zł stanowi dotacja pozyskana ze środków unijnych.

(pr)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr092020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .