Reklama
Dębno. Jubileuszowe konkursy
WYDARZENIA - Dębno
poniedziałek, 30 grudnia 2019 14:32

L1050336Dzisiaj podczas uroczystej sesji Rady Gminy Dębno zostały wręczone nagrody w dwóch konkursach, których przed kilkoma laty pomysłodawcą był wójt Wiesław Kozłowski. Nagrodzono trzy osoby: Danuta Hauben, Zofia Sambor oraz Patryk Lędzinski. - Cieszy mnie, ze kolejna grupa osób, która została uhonorowana przez nasza gminę. To osoby maja ogromny wpływ na rozwój naszej gminy, maja wielkie zasługi na kilku płaszczyznach – mówi naszej redakcji wójt Wiesław Kozłowski. W imieniu nagrodzonych dziękowała Danuta Hauben. Wspominała początki pracy w gminie. - To nie tylko serce dla mnie, ale dla wszystkich ludzi dobrej woli, których w życiu spotkałam – mówiła.

Pani Danuta Hauben

Od ponad pięćdziesięciu lat działa na rzecz społeczności Gminy Dębno wykonując zawód lekarza. Jest osobą, która z pełnym zaangażowaniem oraz dokładnością wykonuje swoje życiowe powołanie. Jej działania niejednokrotnie przyczyniły się do uratowania zdrowia, a nawet życia ludzkiego. Pani Danuta nigdy nie zabiegała o szczególne odznaczenia, lecz w zaciszu swojego gabinetu pokornie i sumiennie wykonywała i nadal wykonuje codzienne obowiązki.

Z osobliwą skromnością i oddaniem diagnozuje problemy pacjentów i stara się je w odpowiedni sposób rozwiązać. Dowodem wymienionych cech jest poparcie kandydatury przez osoby i instytucje o charakterze społecznym m.in. proboszcza parafii w Porąbce Uszewskiej – księdza Józefa Golonki, członków: Rady Duszpasterskiej, parafialnego oddziału Akcji Katolickiej, Ochotniczej Straży Pożarnej, sołtysa wsi Porąbka Uszewska oraz członków zespołu regionalnego Porąbcoki. Kapituła Konkursowa wyraziła uznanie dla oddanej działalności Pani doktor na rzecz mieszkańców Gminy Dębno i postanowiła przyznać nagrodę „Dębowe Serce”. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy.

 

Pani Zofia Sambor

L1050347Jako przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich „Włościanki”, od czasu wznowienia działalności organizacji czynnie mobilizuje członkinie do aktywnej działalności. Kultywowanie lokalnej tradycji i pielęgnowanie zwyczajów naszych ojców głęboko leży na sercu Pani Zofii.

Laureatka Nagrody „Dębińskie Pasje” prócz współpracy z KGW zaangażowana jest również w wiele działań na rzecz innych instytucji działających na terenie wsi Łoniowa m.in. placówek oświatowych, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Ludowego Klubu Sportowego.

Nie sposób nie wspomnieć o odznaczeniu nominowanej przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej medalem Pro Publico Bono za działalność na rzecz rodziny. Wszystkie wymienione aktywności są dowodem na to, że Pani Zofia w pełni zasługuje na wyróżnienie.

W związku z powyższym Kapituła Konkursowa na posiedzeniu w dniu 29 listopada br zadecydowała o przyznaniu nagrody „Dębińskie Pasje” jako uznanie za nieoceniony wkład Pani Zofii w krzewienie ludowej tradycji i obyczajowości.

 

Patryk Ledziński

L1050348Pomimo młodego wieku od wielu lat pasjonuje się muzyką. Gra na instrumentach klawiszowych, jest również wielokrotnie nagradzanym wokalistą. W tej dziedzinie odnosi liczne sukcesy w różnorakich konkursach i przeglądach artystycznych. Realizując swoją muzyczną pasję godnie reprezentuje Gminę Dębno na szczeblu gminnym, regionalnym i ogólnopolskim. W uznaniu licznych zwycięstw oraz doceniając zapał i czas jaki Patryk poświęca na realizowanie pasji oraz doskonalenie swoich umiejętności członkowie Kapituły postanowili przyznać nominowanemu Nagrodę „Dębińskie Pasje”.

(pr)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

tymeksiepomaga

oferta-edu

pr042021

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .