Gnojnik. Janusz Filip prezesem
WYDARZENIA - Gnojnik
wtorek, 31 grudnia 2019 13:37

Janusz Filip został właśnie prezesem zarządu spółki ECO – Gnojnik. To firma prawa handlowego, w której sto procent udziałów posiada tutejszy samorząd. Warto dodać, że nowy szef zarządu spółki był przez 17 lat prezesem zarządu Brzeskich Zakładów Komunalnych. To jeden z najbardziej doświadczonych menadżerów tej branży w regionie tarnowskim. Z BZK rozstał się w lipcu tego roku. Nowe władze miasta i gminy Brzesko nie przedłużyły mu kontraktu. - Jestem przekonany, że ogromna wiedza i doświadczenie prezesa Janusza Filipa zostanie spożytkowana w naszej gminie – przekonywał dzisiaj, podczas sesji Rady Gminy Gnojnik tutejszych rajców, wójt Sławomir Paterek.

Janusz Filipa na prezesa BZK powołał ówczesny burmistrz Jan Musiał. Wiele razy były gospodarz Brzeska, potem poseł i wiceprezes WFOŚiGW w Krakowie wypowiadał się w samych superlatywach o jego pracy. Wysoko cenił go także burmistrz Grzegorz Wawryka. Czasy, kiedy Janusz Filip działał w BZK należą do najlepszych w dziejach tej brzeskiej spółki komunalnej. Firma gruntownie się modernizowała, odnowiła tabor samochodowy. Nowa flota pojazdów BZK – została wyremontowana lub zakupiono wtedy nowe pojazdu opierając się o dotacje krajowe i unijne. Janusz Filip wyremontował także budynki BZK. Efektem tego majątek BZK w ciagu kilkunastu lat zwiększył się kilkakrotnie.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

82481828 955228938204057 6882106877572808704 n

pr122019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .