Brzesko. Nowy żłobek i przedszkole
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 04 stycznia 2020 21:04

Wyspa Skarbów czyli Nowy Żłobek i Przedszkole w Brzesku oficjalnie zainaugurowały swoją działalność we wtorek – 7 stycznia 2020 roku. Atutem tego miejsca jest nie tylko doskonałe położenie (w centrum Brzeska, na osiedlu Władysława Jagiełły 10-11, ale także doskonałe wyposażenie, nowocześnie urządzone sale i przyjazna dziecku atmosfera. Wszyscy zainteresowani ofertą rodzice  mogą się zgłaszać osobiście: 33-800 Brzesko, osiedle Jagiełły 10 – 11 (niedaleko Biedronki i Centrum Handlowego) lub telefonicznie ( tel. 538-313-020 ). – Zachęcamy do odwiedzenia tego miejsca.


Jak mówią pracownicy placówki  celem jest usamodzielnienie się dzieci w zakresie samoobsługi oraz przygotowanie ich do pobytu w przedszkolu. –  Cenimy sobie także zadowolenie i spokój Rodziców powierzających nam swoje pociechy. Bardzo ważne jest dla nas także spędzanie czasu na świeżym powietrzu, aby stwarzać dziecku możliwość wzmacniania jego odporności i aktywnego wypoczynku. Wspieramy rodzinę w wychowywaniu z uwzględnianiem wspomagania indywidualnego rozwoju dzieci (które odbywa się w trakcie zabaw i zajęć organizowanych w czasie pobytu dzieci w żłobku) oraz poprzez prowadzenie konsultacji i udzielanie Rodzicom/Opiekunom Prawnym informacji o dziecku – zapewnią opiekunowie.


Placówka zapewnia wszechstronne wspomaganie dziecka w jego rozwoju, poprzez zabawę oraz różnorodne, atrakcyjne zajęcia  (realizowanie programu "Zabawy fundamentalne"). Do tego zaplanowano bardzo bogatą  ofertę edukacyjną, na miarę potrzeb dziecka, zapewniającą wsparcie w budzeniu zainteresowań oraz odkrywaniu uzdolnień. Nie mniej istotny atut placówki to rodzinna, pełna miłości i ciepła atmosfera. Warto dodać, że zatrudniono tutaj nie tylko wykwalifikowanych, ale także bardzo twórczych nauczycieli - opiekunów, którzy znają etapy rozwojowe dziecka, umieją dostrzec jego potrzeby i osiągnięcia. – Zapewniamy troskliwą opiekę od poniedziałku do piątku, edukację dwujęzyczną opartą na naturalnej interakcji po angielsku, zbilansowane posiłki przygotowywane we własnej kuchni (uwzględniamy diety eliminacyjne), platformę komunikacyjną (między Rodzicem/Prawnym Opiekunem a Nauczycielami i Dyrektorem) – tłumaczą opiekunowie.   

                             
Zaplanowano także gros zajęć dodatkowych, bezpłatnych:  zabawy ruchowe z elementami gimnastyki korekcyjnej; zabawy sensoryczne (pobudzanie zmysłów dziecka przez ćwiczenia oparte na mieszaniu, przesypywaniu, zgniataniu, stemplowaniu, segregowaniu oraz degustacji); malowanie 10 palcami wg metody R. F. Show; muzykoterapia/zabawy umuzykalniające; bajkoterapię oraz profilaktyczne ćwiczenia logopedyczne.

Więcej na stronie http://wyspa-skarbow-brzesko.pl


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr072020

ofpowbrz

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .