Drwinia. Nowa sala w gminie
WYDARZENIA - Region Bocheński
wtorek, 07 stycznia 2020 21:44

To był wielki dzień w dziejach Dziewina. Przy tutejszym  Zespole Szkolno-Przedszkolnym w otwarto nowoczesną halę sportową. Gmina Drwinia jest jedną z pierwszych, która zdecydowała się wybudować halę namiotowo-łukową. Zastosowanie tego nowatorskiego i niezwykle funkcjonalnego rozwiązania pozwoliło na wybudowanie w krótkim czasie miejsca, gdzie dzieci i młodzież w komfortowych warunkach mogą mieć zajęcia wychowania fizycznego. Gmina Drwinia uzyskała dofinansowanie na realizacje tego zadania ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.Uroczyste otwarcie odbyło się w obecności licznie przybyłych gości: posła na sejm RP Stanisława Bukowca, wicestarosty bocheńskiego Ryszarda Drożdżaka, wójta gminy Drwinia Jana Pająka, przewodniczącego rady Romana Gołębiowskiego, sekretarza gminy Drwinia Leszka Zabiegały, proboszcza parafii Mikluszowice ks. Adama Dynaka, radnych gminnych obecnej i poprzedniej kadencji, dyrektorów szkół, pracowników urzędu gminy, naczelnika OSP Dziewin Filipa Makucha, darczyńców,  rady rodziców, nauczycieli i uczniów. Hasło całej uroczystości brzmiało: „Szanujemy Przeszłość, Tworzymy Teraźniejszość, Wierzymy  w Przyszłość”. Do tych słów odniosła się dyrektor szkoły Ewa Madej, mówiąc,  że „każdym dniem tworzymy coraz to nowszą historię, nadzieją jest fakt, że kolejne pokolenia sięgają po nią by na nowo otworzyć jej karty”.

Nowy obiekt ma służyć całej gminie, a przede wszystkim uczniom szkoły, którzy do tej pory nie mieli odpowiednich warunków do zajęć wychowania fizycznego. Mam nadzieję, że hala będzie służyć rozwojowi fizycznemu uczniów, bowiem lista zalet, jakie przynosi aktywność sportowa jest naprawdę długa i nikogo nie trzeba przekonywać, że sport to zdrowie – dodaje wójt gminy Jan Pająk.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr072020

ofpowbrz

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .