Reklama
Zakliczyn. Wody Polskie w gminie
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 08 stycznia 2020 21:56

O pracach i inwestycjach wykonywanych w 2019 roku na terenie gminy Zakliczyn przez Państwowe Gospodarstwo Wodne „Wody Polskie” burmistrz Dawid Chrobak rozmawiał podczas spotkania 
w Urzędzie Miejskim z Katarzyną Pierzgą - Dyrektor Zarządu Zlewni w Nowym Sączu Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie  i Rafałem Paterem - Kierownikiem Nadzoru Wodnego 
w Tarnowie, którzy reprezentują instytucję odpowiedzialną za krajową gospodarkę wodną.  - Zrealizowanych zostało w minionym roku na terenie zakliczyńskiej gminy wiele prac przez Wody Polskie, które były odpowiedzią na oczekiwania zgłaszane nie tylko przeze mnie, ale także radnych i sołtysów. Kwoty, jakie przeznaczano na udrażnianie przepływów czy regulacje i odchwaszczanie brzegów były całkiem spore – mówi burmistrz Dawid Chrobak.


Na dwukrotne koszenie wałów przeciwpowodziowych Dunajca Wody Polskie w 2019 roku przeznaczyły 95 tys. zł. Sporo środków finansowych zarezerwowano na utrzymanie potoków, m.in. potoku Brzozowianka, przepływającego przez Wróblowice i Faściszową (102 tys. zł). Na udrożnienie i wykoszenie brzegów Paleśnianki wydano 95 tys. zł, potoku Wolanka –ponad 80 tys. zł, Rudzanka – 70 tys. zł, zaś potoku Stróżanka – 50 tys. zł. Wspólnie z NW Grybów i Tarnów usunięto tamy bobrowe na potokach Paleśnianka, Rudzanka i Zelina Gwoździecka, a koszt tych prac wyniósł blisko 55 tys. zł. Z przedstawicielami instytucji odpowiedzialnej za gospodarkę wodną wstępnie uzgodniono również zakres tegorocznych robót, jakie będą przeprowadzane w gminie Zakliczyn. Wody Polskie zadeklarowały dalszą współpracę i pomoc w rozwiązywaniu lokalnych problemów.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr082021

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .