Czchów. Awans szkoły
WYDARZENIA - Czchów
sobota, 11 stycznia 2020 14:20

Na 195 miejscu w Polsce sklasyfikowano Zespół Szkół w Czchowie. Miejsce w drugiej setce, na półtora tysiąca placówek w Polsce, to sukces. Z roku na rok ZS w Czchowie pchnie się w górę. W 2018 roku szkoła była na 242 miejscu. Niedawno poznaliśmy wyniki 22. Ogólnopolskiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2020. Kapituła konkursu ustaliła zasady rankingu i wybrała najlepsze licea ogólnokształcące i technika w kraju. Głównym kryterium oceny, tak dla techników, jak i liceów, były wyniki maturalne, z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych, osiągnięcia szkół w olimpiadach przedmiotowych i zawodowych oraz – w przypadku techników – wyniki egzaminów zawodowych. W tym roku zaprezentowano wyniki 1500 szkół, które spełniły kryteria rankingu.  


Spośród nich wybrano 500 najlepszych liceów oraz 300 techników, które otrzymały tytuły złotej, srebrnej lub brązowej szkoły. Zdobycie miejsca w czołówce ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadpodstawowych PERSPEKTYWY jest dla każdego liceum i technikum zasłużonym powodem do dumy. Ranking pokazuje szkoły ponadpodstawowe, w których warto się uczyć, i te które w największym stopniu zapewniają udany start młodzieży w dorosłe życie. Znalezienie się wśród najlepszych świadczy nie tylko o wysokich wynikach młodzieży w nauce, ale również o dobrej atmosferze w szkole, tworzonej wspólnie przez znakomitą kadrę i ambitnych uczniów.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr062020

ofpowbrz

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .