Reklama
Bochnia. Spotkanie z Beatą Szydło
WYDARZENIA - Region Tarnowski
sobota, 11 stycznia 2020 20:50

L1050478Beata Szydło, premier, potem wicepremier, a obecnie poseł do Parlamentu Europejskiego wzięła udział w noworocznym spotkaniu  w Bochni. Pojawili się nie tylko działacze Prawa i Sprawiedliwości, ale także członkowie i sympatycy tutejszego Klubu Gazety Polskiej. Parlament Polski reprezentowały: wiceminister zdrowia, poseł Józefa Szczurek – Żelazko, poseł Anna Pieczarka oraz poseł Urszula Rusecka. Byli przedstawiciele samorządu województwa małopolskiego na czele z wicemarszałkiem Edwardem Czesakiem oraz radnym Piotrem Dziurdzią i radnym Józefem Gawronem. Samorząd powiatu bocheńskiego reprezentowali m.in. Mariusz Zając i Józef Mroczek. Nie zabrakło także radnych gminnych oraz ludzi związanych z Klubami gazety Polskiej.

Premier Beata Szydło dziękowała za liczny udział, wspominała wybory do Parlamentu Europejskiego oraz Sejmu i Senatu. Dziękowała za zaangażowanie, za poparcie jej osoby. Wspomniała, że PiS czeka kolejne wyzwanie: wybory prezydenckie. - To ważne wybory, bo od nich zależny przyszłość reform w państwie polskim. Musimy dokończyć zmian w sądownictwie, w wymiarze sprawiedliwości, dokończyć reformy społeczne i gospodarcze. Dzięki naszym decyzjom milionom Plaków żyje się lepiej – mówiła w rozmowie z nasza redakcją premier Beata Szydło. Apelowała do wszystkich członków Prawa i Sprawiedliwości, do sympatyków chadecji, do wszystkich ludzi, którym na sercu leży dobro Polski i Polaków o poparcie Andrzeja Dudy. - Tylko w ten sposób możemy doprowadzić do naprawy państwa – tłumaczy Beata Szydło.

Minister Józefa Szczurek – Żelazko dziękowała za wybory. Podkreślała, że to wielkie poparcie społeczne dla ruchu prawicowego, to efekt tego, że PiS spełnia swoje obietnice wyborcze. Przypomniała chociażby programy takie jak 500+ czy „trzynasta emerytura”. Wspomniała, że w tym tygodniu Sejm Uchwalił, iż ten program będzie realizowany nie tylko w 2020, ale także w kolejnych latach. - Pierwsze pieniądze do emerytów i rencistów trafią już w kwietniu 2010 roku – zapewnia w rozmowie z redakcją „Przeglądu Regionalnego”, Józefa Szczurek – Żelazko. Wszystkim zebranym złożyła noworoczne życzenia. - Spełnienia wszelkich marzeń i planów – mówiła do zebranych.

Poseł Anna Pieczarka mówiła, że „rodzina PiS” w regionie tarnowskim powiększa się, a skala poparcia dla prawicy, przeszła najśmielsze oczekiwania. Dziękował strukturom powiatowym w Bochni za zaproszenie, życzyła wszystkim wszelkiej pomyślności, zarówno życiu osobistym, jak i zawodowym. - Cieszy mnie, że mogę tutaj razem z Państwem być i razem działać dla regionu i Polski – mówiła Anna Pieczarka, w rozmowie z naszą redakcją.

Edward Czesak, wicemarszałek Małopolski zapewniał w rozmowach kuluarowych samorządowców z regionu, ze mogą liczyć na jego poparcie. Deklarował współpracę przy realizacji wszelkiego rodzaju projektów. - Mam nadzieję, że uda się mi regularnie spotykać z samorządowcami regionu tarnowskiego. W piątki będą miał dyżury w tarnowskiej siedzibie Małopolskiego Urzędu Marszałkowskiego. Oczywiście korzystam też z zaproszeń samorządów z regionu. Rozwój Bochni i powiatu to jedno z największych wyzwań zarządu województwa małopolskiego – przekonuje wicemarszałek Edward Czesak (w latach 2005 – 2015 poseł na Sejm RP, potem w latach 2015 – 2019 poseł Do PE).

Radny województwa małopolskiego Piotr Dziurdzia dziękował za udział w spotkaniu. Tłumaczył, że region bocheński potrzebuje przyspieszenia w rozwoju gospodarczym i społecznym. - Wszystkim składam najserdeczniejszy życzenia – mówił Piotr Dziurdzia. Mariusz Zając, radny powiatu bocheńskiego prosił o wsparcie posłów, marszałka i pani premier dla Bochni i powiatu.  Mamy wiele pomysłów na to by nasz powiat rozwinąć – zapewniał Mariusz Zając.

(mir)

 

 


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr092021

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .