Reklama
Powiat tarnowski otrzyma dofinansowanie
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 29 stycznia 2020 21:25

To już pewne. Powiat Tarnowski otrzyma dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 na utworzenie Powiatowego Ośrodka Interwencji Kryzysowej. Jak informuje Wicestarosta Tarnowski Jacek Hudyma kwota dofinansowania wyniesie ponad trzy i pół miliona zł. Ośrodek ma powstać w Wojniczu. Powiat Tarnowski będzie miał swój własny Powiatowy Ośrodek Interwencji Kryzysowej. Jego powstanie będzie możliwe dzięki uzyskaniu dofinansowania do projektu złożonego przez powiat do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 w ramach poddziałania związanego z usługami opiekuńczymi i interwencją kryzysową. Całkowita wartość projektu, który ma skutkować powstaniem takiego ośrodka, wynosi ponad 3 miliony 900 tysięcy zł.

Ustawa o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie nakłada na powiaty obowiązek prowadzenia ośrodków interwencji kryzysowej. Jako samorząd powiatowy wypełnialiśmy do tej pory to zadanie poprzez zawieranie umów z innymi jednostkami samorządu terytorialnego. W poprzednich latach było to Miasto Nowy Sącz. W 2020 roku jest to Miasto Tarnów, w oparciu o Tarnowski Ośrodek Interwencji Kryzysowej - mówi Wicestarosta Tarnowski Jacek Hudyma. - Spektrum zadań z zakresu pomocy społecznej w Powiecie Tarnowskim jest rozległe. Tak duży powiat jak nasz powinien mieć swój własny ośrodek interwencji kryzysowej, stąd byliśmy zdeterminowani, aby doprowadzić do jego powstania - tłumaczy Jacek Hudyma. - Ośrodek, który będzie zlokalizowany w Wojniczu, w pomieszczeniach wydzielonych z Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych, będzie między innymi udzielał poradnictwa specjalistycznego oraz schronienia dostępnego przez cała dobę. Strukturalnie będzie podlegał pod Powiatowe Centrum Pomocy w Rodzinie - wyjaśnia Wicestarosta Tarnowski. Ośrodek rozpocznie funkcjonowanie w 2021 roku.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr092020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .