Szczurowa. Pamiętali o seniorach
WYDARZENIA - Szczurowa
środa, 29 stycznia 2020 21:27

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków. W naszej szkole zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. W tych dniach Babcie i Dziadkowie oraz wszyscy Seniorzy obdarzani są szczególnymi dowodami miłości. 22 stycznia odbyła się wspaniała impreza.

W pięknie udekorowanej hali sportowej uczniowie klas 0-VI przedstawili bogaty program artystyczny. Jako pierwszy wystąpił zespół „Kukułeczka”. Uczniowie zaprezentowali przyśpiewki i tańce ludowe. Warto nadmienić , że niektóre z wykonywanych przyśpiewek zaczerpnięte zostały właśnie od naszych kochanych seniorów . Grupa dzieci z klasy 0 piosenką i efektownym tańcem „Zygzak” wprowadziła wszystkich w odświętny nastrój. Wspaniałymi aktorami okazali się uczniowie z klas III a i III b , którzy z przejęciem odtwarzali swoje role w ,,Jasełkach”,  pięknie zaśpiewali i zagrali na fletach kolędy. Zatańczyli także „Walczyka” oraz zaśpiewali piosenkę w j. angielskim z filmu „Kraina lodu”. O tym, że babcia i dziadek to ciepło, opieka, miłość i dobro przekonali nas uczniowie z klasy I a i I b w montażu słowno - muzycznym.  Nie zabrakło życzeń skierowanych do najbliższych wyrażonych poprzez okolicznościowe piosenki i wzruszające wiersze w wykonaniu uczniów klas II a i II b.  Na zakończenie części artystycznej wystąpiła Szkółka Muzykowania Ludowego „Pastuszkowe granie” i wspólne odśpiewanie 100 lat. Dzieci obdarowały ukochanych dziadków upominkami.

Na zakończenie Pani Dyrektor Alina Oleksy złożyła wszystkim Seniorom serdeczne życzenia. Do życzeń dołączyła się także Pani Halina Święch - Zastępca Wójta Gminy Szczurowa. Gorące słowa podziękowania należą się rodzicom, którzy nie tylko dowieźli honorowych gości na uroczystość, ale okazali dużą pomoc w przygotowaniu poczęstunku. Wśród zaproszonych gości byli obecni m.in.: zastępca Wójta Gminy Szczurowa - Pani Halina Święch, zastępca Przewodniczącego Rady Gminy - Pan Tomasz Dobosz, Dyrektor GCKCziS - Pan Szymon Witek, Przewodnicząca Rady Rodziców - Pani Alicja Cholewicka, Ksiądz Wiesław Majka, Radni Rady Powiatu i Gminy Szczurowa, Sołtysi z naszej gminy oraz Panie i Panów z Klubu Seniora.

(pr)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

skarbnikaudytm

pr042020

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .