Reklama
Dębno. Gmina seniorom
WYDARZENIA - Dębno
czwartek, 13 lutego 2020 23:31

Niedawno zakończył się kolejny kurs przeprowadzony w ramach projektu „Małopolski E-senior”. Brało w nim udział kilkunastu mieszkańców gminy Dębno, którzy ukończyli 65 lat. Projekt ten realizowany jest przez Fundację Instytut Myśli Innowacyjnej w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, III Oś Priorytetowa Cyfrowe kompetencje społeczeństwa, Działanie 3.1 Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych. Spotkanie zaczęło się od prelekcji funkcjonariusza policji - mł. asp. Rafała Młynarczyka na temat bezpieczeństwa osób starszych. Funkcjonariusz przedstawił seniorom metody działania oszustów ijak  unikać zagrożeń. Przestrzegał m.in. przed oszustami, którzy różnymi metodami okradają starszych ludzi także w sieci. Policjant starał się uświadomić słuchaczom jakie są najczęściej spotykane zagrożenia oraz jak sobie poradzić w trudnych sytuacjach W ramach przeprowadzonego kursu seniorzy uczestniczyli w 15 spotkaniach, których celem jest aktywizacja osób powyżej 65 roku życia w obszarze  kompetencji cyfrowych oraz rozwój umiejętności korzystania z komputera i Internetu. Tematyką zajęć była obsługa tabletu, korzystania z Internetu, podstaw obsługi edytora tekstu, czy tez arkusza kalkulacyjnego oraz wielu innych zagadnień przydatnych przy korzystaniu z technologii informacyjnych.


Wszystkim seniorom za uczestnictwo w zajęciach podziękował wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski oraz Jacek Leszczyński prowadzący kurs. Uczestnicy grupy otrzymali certyfikaty ukończenia kursu, tablety oraz pakiet materiałów szkoleniowych z których korzystano podczas przeprowadzanych zajęć. - Cieszę się, że kolejna grupa Seniorów ukończyła kurs „Małopolski E-senior”. Wierzę, że zdobytą wiedzę i umiejętności będą wykorzystywać Państwo na co dzień, przy załatwianiu różnych spraw, jak również korzystając z portali społecznościowych – mówił Wójt Gminy Dębno, Wiesław Kozłowski.
(pr)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr102020

pr10spec

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .