Brzesko. Starosta zaprasza na Targi
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 16 lutego 2020 11:47

W Powiatowym Centrum Edukacji w Brzesku odbędą się Powiatowe Targi Edukacyjne – Brzesko 2020. Zaplanowano je w okresie od 18 do 20 lutego. – Nasze szkoły nie tylko kształcą na bardzo wysokim poziomie, czego najlepszym dowodem są wyróżnienia dla Techników, przyznane w ogólnopolskim rankingach, ale w dodatku w zawodach, które należą do grona poszukiwanych na rynku pracy – podkreśla Andrzej Potępa, starosta brzeski. Targi Edukacyjne to doskonały sposób dotarcia z ofertą do licznego grona uczniów. Przedsięwzięcie to od wielu lat jest organizowane z myślą o uczniach klas ósmych szkół podstawowych (wcześniej gimnazjalistach), celem wyposażenia ich w pełną informację o szkołach i kierunkach kształcenia w Powiecie Brzeskim. Oficjalnego otwarcia Powiatowych Targów Edukacyjnych dokona Starosta Brzeski Andrzej Potępa.

Pomieszczenia Powiatowego Centrum Edukacji w Brzesku zapełnią stoiska szkół ponadpodstawowych, placówek oświatowych oraz instytucji współpracujących z oświatą w naszym powiecie, przy których tegoroczni absolwenci szkół podstawowych będą mogli uzyskać informacje dotyczące kierunków kształcenia w roku szkolnym 2020/2021, a także zobaczyć codzienne życie zarówno szkół jak i placówek i ich historię na specjalnie wykonanych na tę okazję tablicach ustawionych przy stanowiskach.

Starosta Andrzej Potępa podkreśla, że wielkim atutem Targów Edukacyjnych jest to, że ośmioklasiści będą mogli wziąć udział w zajęciach: zobaczyć nowoczesne urządzenia, roboty, komputery z odpowiednim oprogramowaniem. Nauczyciele oraz uczniowie szkół podnadpodstawowych będą prezentowali możliwości tych urządzeń. - Stworzymy im praktyczną możliwość uczestniczenia w zajęciach – dodaje starosta. Ośmioklasiści podczas prezentacji multimedialnych przygotowanych przez szkoły i placówki zobaczą m.in. filmy oraz zdjęcia z uroczystości, konkursów, projektów realizowanych w szkołach i placówkach. Organizatorzy spodziewają się, że podobnie jak w latach poprzednich, duże zainteresowanie wśród uczniów wzbudzą kroniki upamiętniające ważne momenty z życia szkół i placówek. Organizatorem Powiatowych Targów Edukacyjnych jest Powiatowe Centrum Edukacji w Brzesku oraz Wydział Edukacji Starostwa Powiatowego w Brzesku. – Zapraszam wszystkich uczniów klas ósmych do odwiedzenia naszych Targów. Zapraszam nie tylko uczniów z powiatu brzeskiego, ale także powiatów ościennych – zachęca starosta Andrzej Potępa.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

skarbnikaudytm

pr042020

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .