Reklama
Gnojnik. Mistrz gminy wyłoniony
WYDARZENIA - Gnojnik
wtorek, 18 lutego 2020 15:31

Od 26 lat organizowany jest turniej miłośników królewskiej gry w Gnojniku. Podczas Gminnych Mistrzostw Szachowych 18 szachistów walczyło o puchar Czarnego Konia. Wygrał Daniel Pasek z Uszwi. - Jest to bardzo cenne trofeum, które ma charakter przechodni. Aby zachować go na stałe trzeba wygrać trzy razy z rzędu w kolejnych latach – mówi naszej redakcji Daniel Pasek. W rywalizacji uczestniczyło18 zawodników z terenu gminy Gnojnik w różnych kategoriach wiekowych. Najmłodszy zawodnik miał 7 lat, zaś najstarszy 73 lata. Turniej rozgrywany systemem szwajcarskim – kontrolowanym na dystansie 7 rund (2x15).

Dodajmy, że turniej szachowy w Gnojniku ma wieloletnią tradycję. Po raz pierwszy zorganizowano go w 1994 roku (o charakterze gminnym). Jednak coraz większe zainteresowanie tym sportem, spowodowało, że przerodził się on w turniej międzygminny, a następnie wojewódzki. W kolejnych latach, do udziału w turnieju zaczęli zgłaszać się szachiści z całej Polski, co spowodowało, że turniej ten przyjął charakter ogólnopolski, zaś od 2005 roku impreza urosła do rangi międzynarodowej. Już dzisiaj zapraszam do Gnojnika. Za dwa tygodnie przyjadą najlepsi szachiści nie tylko z Polski, ale również z zagranicy, wziąć udział w Międzynarodowym Turnieju Szachowym o Czarnego Konia i Źrebiątko – zachwala Sławomir Paterek, wójt gminy Gnojnik.

(pr)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr10spec

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .