Dębno. Apel wójta…
WYDARZENIA - Dębno
piątek, 13 marca 2020 23:33

W związku z sytuacją rozprzestrzeniania się koronawirusa w Polsce, w trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne, apeluję o przestrzeganie zaleceń Państwowej Inspekcji Sanitarnej i stosowanie się do wytycznych służb sanitarnych w zakresie zasad higieny. W przypadku złego samopoczucia, zwłaszcza gorączki, czy innych objawów grypopodobnych, powstrzymajmy się od wychodzenia z domu i spotkań z innymi osobami. Osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem, w przypadku zaobserwowania u siebie objawów takich jak wysoka gorączka powyżej 39°C, kaszel, duszności, bóle mięśni, powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną w Brzesku (tel. 608 609 745) lub najbliższy oddział zakaźny w Dąbrowie Tarnowskiej (tel. 14 64 43 286).


W przypadku kwarantanny domowej funkcjonariusze Policji w porozumieniu ze służbami sanitarnymi, będą sprawdzać, czy osoby objęte kwarantanną przebywają w domach. Zbiorą także informacje o ewentualnej pomocy, np. w zrobieniu zakupów. W związku z odwołaniem zajęć dydaktycznych w szkołach, zwracam się z prośbą zarówno do uczniów jak i rodziców o pozostawanie w domach, ograniczenie spotkań w miejscach publicznych. Również seniorów prosi się ograniczenie kontaktów i pozostawanie w domach. Apeluję do mieszkańców o ograniczenie wizyt w urzędach i instytucjach miejskich lub przełożenie ich na inny termin. Zaleca się kontakt telefoniczny lub elektroniczny. Na stronie internetowej gminy na bieżąco będą zamieszczane ważne informacje dotyczące zagrożenia koronawirusem, jak również na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia. Szanowni Państwo wykażmy się wszyscy pełną odpowiedzialnością za zdrowie nasze, naszych bliskich i naszych mieszkańców. Zachowajmy w tym wszystkim spokój, opanowanie i rozsądek – apeluje wójt gminy Dębno, Wiesław Kozłowski.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr072020

ofpowbrz

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .