Burmistrza Czchowa apeluje
WYDARZENIA - Czchów
piątek, 20 marca 2020 23:10

Wszystkie osoby powracające do Polski po 15 marca 2020 r. objęte są obowiązkową 14. dniową kwarantanną w miejscu zamieszkania. Kwarantannę odbywasz pod adresem, który podałeś w karcie lokalizacyjnej. Jeśli nie masz możliwości odbywania kwarantanny w domu, będziesz ją odbywać we wskazanym Ci przez służby ośrodku (informacje otrzymujesz w czasie przekraczania granicy). Trzeba stosować się do tych wytycznych. Za nieprzestrzeganie kwarantanny grozi mandat karny w wysokości 5 000 zł. Apeluję do mieszkańców mojej gminy, do wszystkich rodaków o przestrzeganie tych przepisów – mówi w rozmowie z nasza redakcją Marek Chudoba, burmistrz Czchowa.

W czasie odbywania kwarantanny w domu stosuj się do poniższych zaleceń: nie opuszczaj domu, miejsca przebywania; nie wychodź do sklepu; nie spotykaj się z innymi osobami i nie zapraszaj ich do domu; zachowaj szczególne zasady higieny;  w przypadku wystąpienia gorączki, kaszlu lub duszności niezwłocznie skontaktuj się telefonicznie ze stacją sanitarno - epidemiologiczną w Brzesku - tel. 608 609 745; udzielaj informacji o swoim stanie zdrowia dzwoniącym do Ciebie pracownikom Inspekcji Sanitarnej; w przypadku potrzeby skontaktowania się z lekarzem POZ, skorzystaj z teleporady. Kontakt tylko telefoniczny: MIROMED NZOZ w Jurkowie tel. 14 68 42 202; DARMED NZOZ w Czchowie tel. 14 68 43 090. Najbliższy Specjalistyczny Szpital im. Jędrzeja Śniadeckiego w Nowych Sączu (Dąbrowa 1) tel. 18 443 21 23.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr072020

ofpowbrz

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .