Reklama
Gnojnik. Sąsiedzki wolontariat
WYDARZENIA - Gnojnik
piątek, 20 marca 2020 23:12

O wsparcie osób samotnych, starszych i niepełnosprawnych, w tym trudnym okresie – apelują zgodnie wójt Sławomir Paterek oraz kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gnojniku, Renata Krakowska. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo osób starszych, samotnych lub z niepełnosprawnościami zamieszkujących teren Gminy Gnojnik, zachęcamy do włączenia się wszystkich chętnych w specjalną akcję „Sąsiedzki Wolontariat”, z której skorzystać będą mogły osoby Obecna sytuacja sprawiła, że seniorzy i osoby chore, są najbardziej narażone na  koronawirus SARS-CoV-2. Dlatego powinny one w najbliższym czasie pozostać w domach.   W tym celu zachęcamy mieszkańców Gminy Gnojnik w każdym wieku – społeczników, osoby empatyczne, z pomysłem na mądre pomaganie – aby przyłączyli się do grupy wolontariuszy akcji „Sąsiedzki Wolontariat” i bezinteresownie udzielali wsparcia słabszym i potrzebującym.


Nie bądźmy obojętni na osobę starszą, samotną, niepełnosprawną mieszkającą w bliskim sąsiedztwie. Zaoferujmy Jej swoją pomoc.

W ramach „Sąsiedzkiego wolontariatu” Wolontariusze mogą zakupić żywność, środki higieniczne i środki czystości w ilościach niezbędnych do samodzielnego funkcjonowania lub wykupią leki na podstawie przekazanych im recept. Sposób zapłaty za zakupy oraz sposób dostarczenia towarów ustalany winien być indywidualnie z zainteresowaną osobą. Zachęcamy do kontaktu także osoby, które chciałyby włączyć się w akcję jako wolontariusze, a nie mają w swoim sąsiedztwie osób, którym mogą zaoferować swoją pomoc. Jeżeli chcesz pomóc jako wolontariusz, nie czekaj, skontaktuj się z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Gnojniku pod numerem telefonu 14 68 69 720 lub  14 68 69 600 wew. 36. Stworzona w ten sposób baza osób, pozwoli w przyszłości na skierowanie pomocy Wolontariusza tam, gdzie będzie ona naprawdę potrzebna. Licząc na Państwa wrażliwość i wyrozumiałość liczymy, że akcja przyniesie oczekiwane rezultaty. Apelujemy do Seniorów, aby jednocześnie uważali na próby oszustw i wyłudzeń, które w tym czasie mogą się pojawiać. Wszelkie działania podejmowanie przez Sąsiadów, Wolontariuszy będą jedynie na wyraźną Waszą prośbę i za Waszą zgodą – mówi kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gnojniku, Renata Krakowska.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr112020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .