Ponad 150 domów z dotacją na wymianę starych kotłów
WYDARZENIA - Szczurowa
środa, 01 kwietnia 2020 01:01

- W sumie w 155 gospodarstwach domowych pojawią się nowoczesne kotły paliwowe. Stare kotły węglowe tzw. „kopciuchy” zostaną odpowiednio zutylizowane. To kolejny krok w walce ze smogiem, w walce o poprawę stanu powietrza w gminie i regionie. Nasza gmina aktywnie w tym uczestniczy - zapewnia Wójt Zbigniew Moskal.


Wymiana niskosprawnych źródeł ciepła na nowoczesne kotły na paliwa stałe i gazowe to jedno z najważniejszych zadań realizowanych na terenie gminy Szczurowa. W ramach realizowanych projektów 55 mieszkańców otrzyma dofinansowanie na wymianę kotłów węglowych na kotły na paliwa gazowe oraz 100 na ekologiczne kotły na paliwa stałe. Informujemy, że są jeszcze wolne miejsca dla osób chcących skorzystać z dofinansowania na zakup i montaż nowego kotła na paliwa stałe tj. węgiel kamienny frakcja ekogroszek, pellet, drewno. Chętne osoby zapraszamy do składania ankiet do tutejszego Urzędu. Dodatkowo, w ramach zawartego porozumienia z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, w Urzędzie Gminy można złożyć wniosek do Programu Czyste Powietrze. Zatrudniony został pracownik, który służy pomocą w wypełnianiu wniosku, a po uzyskaniu przez mieszkańca dotacji również jej rozliczenia. Przypominamy, że zgodnie z obowiązującą od 1 lipca 2017 roku uchwałą antysmogową dla województwa małopolskiego, jeśli posiadasz kocioł na węgiel lub drewno, który nie spełnia wymogów co najmniej klasy 3, to do końca 2022 roku musisz go wymienić.

(pr)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr062020

ofpowbrz

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .