Reklama
TYLKO U NAS. W miniony piątek w centrum Brzeska skradziono około 700 tysięcy złotych
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 01 kwietnia 2020 12:19

Około siedemset tysięcy złotych padło łupem gangsterów, którzy w Brzesku, na ulicy Berka Joselewicza, dokonali napadu na kurierów przewożących pieniądze – utargu z kantorów. Jak dowiedziała się nieoficjalnie nasza redakcja – do napadu doszło w piątkowe popołudnie. Kurierzy podjechali do miasta, by pobrać pieniądze z jednego z kantorów, który mieści się w centrum miasta. Kiedy jeden z nich poszedł po utarg, drugi został sam w samochodzie. W tym momencie podjechało pod auto, zaparkowane na ulicy Berka Joselewicza, dwa inne samochody. Rozegrała się tutaj scena rodem z filmu gangsterskiego. Rabusie wybili szybę, przyłożyli broń do głowy konwojenta i zabrali pieniądze. W sumie – jak dowiedziała się nieoficjalnie nasza redakcja było tego około siedemset tysięcy złotych.

Po napadzie złodzieje mieli odjechać w kierunku szpitala. Tam porzucili obydwa auta i przesiedli się do innych. Ewelina Buda, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji nie udziela informacji w tej sprawie. Odsyła nas do rzecznika prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Podjęliśmy kilka prób skontaktowania się z  nim. Na razie nie mamy jednak oficjalnego stanowiska policji w tej sprawie. Z naszych informacji wynika, jednak że dochodzenie prowadzi Wydział do Walki z Przestępczością Zorganizowaną Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Zabezpieczono ślady. Trwa dochodzenie - do sprawy niebawem wrócimy.

 

Aktualizacja (środa, godz. 15.45)

Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie potwierdza naszą informację.

Do napadu rabunkowego doszło 27 marca br. w godzinach południowych na jednej z ulic w Brzesku. Policjanci ustalili, że kilku sprawców napadło na siedzącego w samochodzie ochroniarza przewożącego pieniądze do kantoru. Napastnicy wybili szybę w pojeździe i doprowadzając pracownika ochrony do stanu bezbronności zabrali torbę z zawartością pieniędzy.

Po otrzymaniu informacji o napadzie natychmiast zarządziliśmy blokady dróg a na miejsce udała się grupa śledcza. Zabezpieczono wszelkie możliwe ślady, w tym okoliczny monitoring. Sprawcy jak dotąd nie zostali zatrzymani.  

Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest przez Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Brzesku.
Z uwagi na dobro prowadzonego postępowania nie możemy w tym momencie udzielić więcej informacji.

mł. insp. Sebastian Gleń, Rzecznik Prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

rt ap

pr012021a

fbprofil

kk2021

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .