Reklama
Wykażmy się solidarnością
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 03 kwietnia 2020 23:09

Cieszy mnie, że pojawiają się osoby, organizacje społeczne, które są gotowe pomagać osobom starszym i schorowanym. Oczywiście w pierwszej kolejności taki obowiązek ciąży na rodzinie. Ale są takie sytuacje, w których osoby starsze, albo nie mają bliskich w ogóle, albo są daleko. Czasem dzieci od lat przebywają poza Polską. Nie mają teraz możliwości opieki nad rodzicami. Jako ludzie i jako katolicy mamy obowiązek wspierać starszych. Apeluję o solidarność z potrzebującymi – zachęca Roman Łucarz, starosta tarnowski.


Mieszkańcy powiatu tarnowskiego mogą liczyć między innymi na wsparcie z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnowie. Akcja pomocy osobom starszym organizowana jest w większość gmin regionu. – Włączają się w nią strażacy, młodzież, ale także członkowie parafialnych oddziałów Caritas czy Polskiego Czerwonego Krzyża. Wszystkie te osoby zaoferowały pomoc w dostarczeniu zakupów osobom starszym oraz tym objętym kwarantanną domową – mówi starosta Roman Łucarz. Zakupy będą przez nich zostawiane pod drzwiami podopiecznych. Aby zminimalizować ryzyko zakażenia wirusem, bezpośrednie kontakty z seniorami zostały ograniczone do rozmów telefonicznych.  Jednocześnie starosta Roman Łucarz apeluje do wszystkich wolontariusz o zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa: tak żeby nie tylko nie zarazić osób starszych, ale i by samemu nie dać się koronawirusowi.    Pragnę poinformować wszystkich mieszkańców powiatu tarnowskiego, że  jestem w stałym w kontakcie ze wszystkimi burmistrzami, wójtami oraz służbami naszego (i nie tylko) powiatu. Odbywamy wspólnie regularne konsultacje, gdzie na bieżąco omawiana jest aktualna sytuacja i w razie konieczności podejmowane są przez nas niezbędne natychmiastowe kroki – tłumaczy Roman Łucarz. W obliczu tej nadzwyczajnej sytuacji, pragnę poinformować, że nasze lokalne władze samorządowe, pracownicy urzędów, służby mundurowe, służby medyczne, wolontariusze – wszyscy bardzo intensywnie  pracujemy nad tym, aby zapewnić Państwu maksimum bezpieczeństwa. Naszym celem nadrzędnym w chwili obecnej jest jak największe zminimalizowanie skutków pojawienia się nowego koronawirusa – dodaje starosta Roman Łucarz.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr10spec

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .