Edward Czesak: Polskie i regionalne najlepsze
WYDARZENIA - Region Tarnowski
niedziela, 05 kwietnia 2020 20:44

O zakup polskich i regionalnych produktów zaapelował właśnie wicemarszałek Małopolski, Edward Czesak. – W ten sposób wspieramy miejsca pracy, a tym samym naszą gospodarkę. Taka postawa ma jeszcze jedno, głębokie uzasadnienie; w większości nasze produkty, chociażby spożywcze, są jakościowo lepsze od zagranicznych – mówi Edward Czesak.  Ze wszystkich stron słyszymy, że w sytuacji zaistniałej epidemii musimy być solidarni. Wielu ludzi podejmuje szereg działań, aby pomóc innym. Województwo Małopolskie również pragnie dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć choć część małopolskich producentów żywności. Bez wątpienia w obecnej sytuacji możemy, a nawet musimy zrezygnować ze zdecydowanej większości form aktywności, ale na pewno nie z jedzenia. Jeść musimy i jak przekonują lekarze, w sytuacji epidemii, powinniśmy dobrze się odżywiać.


Warto zwrócić szczególną uwagę na produkty żywnościowe pochodzące z Małopolski. Część z takich produktów jest łatwo zidentyfikować, bowiem są oznaczone logotypem Sieci Dziedzictwo Kulinarne Małopolska zrzeszającej producentów, którzy w znacznym stopniu wykorzystują naturalne lokalne i regionalne surowce. O producentach i ich produktach można się dowiedzieć m.in. z publikacji do pobrania zamieszczonej na stronie internetowej. Są tam dostępne szczegółowe dane kontaktowe do każdego z producentów, co zdecydowanie ułatwi zakupy. Niewątpliwie, konsumentów powinny także zainteresować produkty tradycyjne z województwa małopolskiego wpisane na Listę Produktów Tradycyjnych. Część z nich oznaczona jest logotypem Produkt Tradycyjny z Małopolski, albo na etykiecie jest stosowna informacja. Kupując produkty żywnościowe istotnym jest, aby zwracać uwagę na dodatkowe oznaczenia na opakowaniach, zapoznać się ze składem produktu, ale także mieć świadomość skąd dany produkt pochodzi. Kupując małopolskie produkty wspieramy rodzimych producentów. Poza tym żywność jest dostarczana z relatywnie niewielkich odległości, co w zaistniałej sytuacji epidemiologicznej również staje się niezwykle istotne Zakup lokalnego czy regionalnego produktu to też wsparcie dla gospodarki, bo jak obliczają ekonomiści: „.....79 groszy z każdej złotówki wydanej na produkty, które powstały w naszym kraju, zostaje w polskiej gospodarce. W przypadku zakupu produktów importowanych to tylko 25 groszy”. Bądźmy solidarni, kupujmy żywność od małopolskich producentów! Dobre, bo małopolskie – zapewnia wicemarszałek Edward Czesak.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr062020

ofpowbrz

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .