Borzęcin. Pomysł na koronawirusa
WYDARZENIA - Borzęcin
niedziela, 05 kwietnia 2020 20:46

W Borzęcinie, jak i w całym kraju, nie było poświęcenia palm. Nie było także  procesji z palmami. Ale palmy były. W domach, gdzie rodziny zgromadziły się nie tylko na codzienny pacierz, ale również na niedzielną Eucharystię, była także Niedziela Palmowa. Aby przeżyć je jak najlepiej, przygotowano ręcznie robione palmy. Czas spędzony w domu był dobrą okazją do podjęcia wspólnego przygotowania. Bardzo chętnie tę pracę podejmowały dzieci. Aby zachęcić wszystkie rodziny do zaangażowania parafia wraz z KSM i Akcją Katolicką ogłosiła konkurs na najładniejszą palmę.

Konkurs z oczywistych względów jest internetowy. Ocenie jurorów podlegają nadesłane zdjęcia palm, a najlepiej zdjęcia palm zrobione przy domowym ołtarzyku. Jury w tym roku stanowią wszyscy odwiedzający stronę KSM Borzęcin, którzy głosują klikając "Lubię to" pod wybranym zdjęciem. Może się jednak okazać, że wszystkim oceniającym bardzo podobają się wszystkie palmy. I w sumie, to nie ma się czemu dziwić. Wszystkie są piękne. Ale palmy to nie jedyna piękna tradycja świąteczna. Kiedy Martynka z pierwszej klasy słuchała od księdza o konkursie palm, to zadała proste, a jakże mobilizujące pytanie: "Proszę księdza, a będzie konkurs na pisankę?" Można by powiedzieć "Mały geniusz!". Będzie konkurs na pisankę. A może i na koszyk!

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr062020

ofpowbrz

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .