Reklama
Gnojnik. Szyją maseczki na potęgę
WYDARZENIA - Gnojnik
wtorek, 21 kwietnia 2020 11:23

Już kilkaset maseczek uszyli wolontariusze z gminy Gnojnik. Gmina zakupiła materiał. Jak mówi wójt Sławomir Paterek zakupiony materiał został przekazany Warsztatom Terapii Zajęciowej w Zawadzie Uszewskiej, członkiniom OSP Uszew oraz Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju Wsi Biesiadki Tradycja i Rozwój. Uszyte maseczki zostaną przekazane osobom zaangażowanym w działania zawiązane z epidemią. Dziękujemy za współpracę w tak szlachetnej inicjatywie. Czas narodowej kwarantanny niewątpliwie jest trudnym sprawdzianem dla społeczności naszej gminy. Każdy próbuje odnaleźć się w nowej rzeczywistości, zadbać o najbliższych – apeluje wójt Sławomir Paterek.


Członkowie Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Biesiadki, odkurzyli maszyny do szycia, by dołączyć się do produkcji maseczek. Propozycję działania poddał sołtys Ryszard Machał, który wiedział doskonale, jaki potencjał tkwi w jego otoczeniu. Mentorką i koordynatorką akcji została instruktor Świetlicy Wiejskiej w Biesiadkach - Renata Musiał bowiem nie tylko nawleka igłę z zamkniętymi oczami, ale też potrafi skutecznie zachęcić do współpracy. Tym sposobem w wielu domach w Biesiadkach i Żerkowie salony zamieniły się w pracownie krawieckie, a uczestnicy akcji prześcigali się w pobijaniu lokalnych rekordów i dzieleniu się radami. Maseczki - wykonane profesjonalnie - zostały przekazane do Urzędu Gminy Gnojnik oraz Szpitala Powiatowego w Brzesku.I choć sytuacja była wyjątkowo trudna, nie był to pierwszy raz, gdy stowarzyszenie z Biesiadek stanęło na wysokości zadania. Wierzymy bowiem, że wspólnymi działaniami można rozjaśnić trudny czas.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

fbprofil

pr122020

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .