Gmina Dębno. Osiemset tysięcy złotych od premiera
WYDARZENIA - Dębno
piątek, 24 kwietnia 2020 11:38

Blisko osiemset tysięcy złotych otrzyma samorząd na remont drogi gminnej w Dębnie. Całkowity koszt inwestycji powinien zamknąć się kwotą około 975 tysięcy złotych. Zatem dotacja stanowi aż 80 procent całego zadania.


W kwietniu premier Mateusz Morawiecki zatwierdził listy zadań do dofinansowania ze środków Funduszu Dróg Samorządowych w ramach naboru wniosków na 2020 rok.  – Lepsze drogi lokalne to wsparcie dla gospodarki, większe szanse na rozwój, inwestycje i nowe miejsca pracy. Z Funduszu Dróg Samorządowych wspieramy modernizację i budowę tysięcy kilometrów dróg lokalnych –  powiedział premier Mateusz Morawiecki. – W ciągu 10 lat na zadania infrastrukturalne realizowane przez samorządy przeznaczymy 36 mld zł. Jeszcze nigdy na drogi powiatowe i gminne nie trafiły tak duże środki. Nowe inwestycje umożliwią zachowanie sieci drogowej we właściwym stanie i zapewnienie bezpieczeństwa korzystającym z niej mieszkańcom –  powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.
– To kolejne wysokie kwoty dofinansowania dla Małopolski. Mimo przeciwności losu nie zaprzestajemy działań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. W 2020 roku gminy i powiaty z naszego województwa otrzymają ponad 200 milionów złotych na realizację 170 zadań. Poprawa stanu dróg lokalnych to szansa na utrzymanie miejsc pracy w wielu firmach. W ten sposób napędzamy gospodarkę, co jest teraz szczególnie ważne –  mówi wojewoda małopolski Piotr Ćwik.


Gmina Dębno zamierza przebudować drogę  gminną nr: 250227K w miejscowości Dębno. Zaplanowano wykonanie nowej nawierzchni wraz z niezbędną infrastrukturą jezdni na odcinku około 2.4 kilometra. Zgodnie z wnioskiem prace powinny się zakończyć we wrześniu 2020 roku. Obecnie trwa przygotowanie procedury przetargowej. Całość inwestycji to kwota: 973 330,61; dotacja rządu polskiego, w ramach Funduszu Dróg Samorządowych wynosi: 778 664,00, natomiast wkład własny gminy oszacowano na: 194 666,61. Innymi słowy gmina wyłoży tylko 20 procent kosztów kwalifikowanych zadania, inwestycja w czterech piątych  (w 80 procentach) zostanie sfinansowana z budżetu państwa w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. - Pragnę serdecznie podziękować za kolejne wsparcie finansowe dla naszej gminy. Słowa uznania kieruję na ręce premiera, ministra i wojewody małopolskiego. Jestem przekonany, że prace uda się przeprowadzić sprawnie, zgodnie z harmonogramem – deklaruje wójt Wiesław Kozłowski.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr052020p

ofpowbrz

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .