Czchów. Środki po interwencji ministra zdrowia
WYDARZENIA - Czchów
poniedziałek, 27 kwietnia 2020 10:25

Kombinezony, maseczki czy rękawiczki jednorazowe trafiły do Zakładu Opiekuńczo - Leczniczego w Czchowie. – Jest to kolejna tego typu instytucja w regionie tarnowskim, która otrzymała sprzęt niezbędny do zapewnienie bezpieczeństwa chorym, w tym przypadku podopiecznym Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego w Czchowie. Rząd robi wszystko, by minimalizować skutki pandemii – zapewnia w rozmowie z nasza redakcją wiceminister zdrowia Józefa Szczurek – Żelazko (poseł na Sejm RP, byłą dyrektor szpitala powiatowego w Brzesku).


Odpowiadając na prośbę Kierownika ZOL w Czchowie przekazano z Agencji Rezerw Materiałowych  bezpłatnie środki ochrony indywidualnej i płyny  dezynfekujące. Zakład Opiekuńczo-Leczniczy SPGZOZ w Czchowie otrzymał kombinezony – 300 szt; maseczki włókninowe – 1000 szt;  rękawiczki jednorazowe – 600 szt; płyn do dezynfekcji rąk – 10 op. po 5 litrów – wylicza Katarzyna Jankowska, główny specjalista Wydział Planowania Obronnego i Zarządzania Kryzysowego Departament Ratownictwa Medycznego i Obronności Agencji Rezerw Materiałowych.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr082020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .