Reklama
Drwinia. Pojawi się 290 nowych lamp
WYDARZENIA - Region Bocheński
poniedziałek, 27 kwietnia 2020 10:26

Dokładnie o 290 lamp – oświetlenia ulicznego wzbogaci się infrastruktura drogowa w gminie Drwinia. – Na ten cel wydamy w sumie około 1.2 miliona złotych – wylicza Jan Pająk, wójt gminy Drwinia.  Z powodu koronawirusa jest pewien poślizg w realizacji tej  inwestycji. Wójt Jan Pająk wierzy jednak, że wszystkie prace uda się zakończyć najszybciej jak to możliwe. – Przez ostatnie lata realizowaliśmy inne, nie mniej ważne inwestycje, w tym inwestycje drogowe. Lampy zostawiliśmy sobie na „deser”, to taka przysłowiowa wisienka na torcie – dodaje wójt Pająk.


Nowe lampy pojawią się we wszystkich sołectwach gminy. – O montaż nowych lamp zabiegali nie tylko radni i sołtysi, ale te kwestie były także wielokrotnie podnoszone przez samych mieszkańców. Do inwestycji podeszliśmy w sposób kompleksowy. Bo właśnie realizacja tak dużego zadania na raz pozwoli na spore oszczędności. Gdybyśmy wymieniali po 30 – 40 lamp rocznie, to w sumie, za te 290 musielibyśmy zapłacić o kilkaset tysięcy złotych więcej, niż teraz przy tym podejściu kompleksowym – trafnie ocenia wójt Jan Pająk. Warto dodać, że nowe lampy są energooszczędne. Nie jest to bez znaczenia w momencie, kiedy samorządy musza szukać pieniędzy gdzie się da, bo z powodu pandemii wpływy podatkowe będą znacznie mniejsze niż planowano.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

fbprofil

pr122020

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .