Szczurowa: Laptopy dla uczniów
WYDARZENIA - Szczurowa
poniedziałek, 27 kwietnia 2020 10:27

Nie ma większych problemów ze zdalnym nauczaniem w naszej gminie. To ogromna zasługa dyrektorów szkół i zatrudnionych w placówkach oświaty nauczycielach  – ocenia Zbigniew Moskal wójt Szczurowej. Niebawem  gmina wzbogaci się o 44 laptopy. – Jeśli zakup zostanie zwolniony z VATu, uda się zakupić kilka kolejnych. W sumie 44 laptopy, niezbędne do zdalnego nauczania, trafi do szkół z terenu gminy Szczurowa.  Gmina pozyskała na ten cel niemal 60 tysięcy złotych. Przypomnijmy, że 1 kwietnia ruszył program Ministerstwa Cyfryzacji „Zdalna szkoła“. Projekt umożliwia samorządom zakup komputerów i tabletów do szkół ze środków finansowanych z budżetu Unii Europejskiej. Na ten cel przeznaczono w sumie 186 milionów złotych. Program nie przewiduje wkładu własnego ze strony samorządu. Na zakup sprzętu można wydać od 35 tysięcy do 100 tysięcy złotych w zależności od liczby uczniów w określonej gminie lub powiecie.


 – To sprzęt, który ma ułatwić uczniom naukę na odległość. Wprowadzenie stanu epidemii wymusiło nowe standardy prowadzenia zajęć lekcyjnych. Uczniowie nie zasiadają dziś do szkolnych ławek tylko przed komputerami. Niestety nie wszyscy posiadają taki sprzęt. Ten projekt pozwoli nam pomóc najbardziej potrzebującym uczniom – mówi wójt Zbigniew Moskal. Przed Wielkanocą gmina zebrała informacje o skali potrzeb. Ostatecznie laptopy trafiły do wszystkich siedmiu szkół w gminie. Dyrektorzy placówek przekazali sprzęt najbardziej potrzebującym. Program „Zdalna szkoła“ finansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020. Kupiony sprzęt może być użyczany zarówno uczniom jak i nauczycielom. Kiedy lekcje wrócą do szkół, laptopy będą dalej wykorzystywane do potrzeb danej szkoły. Warto dodać, że we wszystkich siedmiu szkołach podstawowych gminy Szczurowa uczy się około 700 dzieci.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr082020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .