Reklama
GRAND PRESS PHOTO. 7. finał dla brzeszczanina
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 30 kwietnia 2020 00:00

gpp2020Pochodzący z Brzeska fotograf Piotr Tracz znalazł się po raz 7. w finale tego prestiżowego konkursu. Grand Press Photo, to najważniejszy konkurs fotografii prasowej i dokumentalnej. W tegorocznej edycji konkursu Piotr Tracz został nominowany w kategorii projekt dokumentalny. Przypomnijmy, w zeszłym roku brzeszczanin zdobył 3 nagrody Grand Press Photo.

W tym roku do konkursu zgłoszono rekordową liczbę 5273 zdjęć. Oceniane były w siedmiu kategoriach w grupie zdjęć pojedynczych, w pięciu kategoriach w grupie reportaży, w kategorii projektów dokumentalnych oraz Young Poland.

Od 23 kwietnia przez trzy dni nad zgłoszonymi pracami obradowało jury w składzie: przewodniczący Pieter Ten Hoopen (Agencja VU/Civilian Act), Beata Łyżwa-Sokół („Gazeta Wyborcza”), Maksymilian Rigamonti, Maarten Schilt (Schilt Publishing & Gallery), Radu Sigheti (Reuters) oraz Andrzej Zygmuntowicz.

Nominowano do finału 42 zdjęcia pojedyncze, 15 reportaży i cztery długoterminowe projekty dokumentalne. Zwycięzców poszczególnych kategorii poznamy 13 maja, podczas uroczystej gali, która odbędzie się w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Wszystkie fotografie, które trafiają do finału, są prezentowane na wystawach pokonkursowych, które goszczą w największych miastach, ponadto co roku wydawany jest okolicznościowy album „Grand Press Photo”.

 

Piotr Tracz (www.traczpiotr.com). Fotograf freelancer, dokumentalista. Zdobywca kilkunastu nagród w najważniejszych konkursach fotograficznych. Wielokrotny zdobywca Grand Press Photo, Nagrody Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, Laureat Nagrody im. Krzysztofa Millera, którą przyznaje Gazeta Wyborcza, kilkukrotny laureat BZ WBK Press Foto, finalista konkursu im. Ryszarda Kapuścińskiego Polskiej Agencji Prasowej, wyróżniony przez National Geographic w Wielkim Konkursie Fotograficznym, laureat Polskiego Konkursu Fotografii Sportowej, w 2019 roku uznany przez Stowarzyszenie Fotoreporterów najlepszym fotoreportażystą w Polsce (nagroda Story Of The Year).

(pr)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr102020

pr10spec

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .