Reklama
Powiat Tarnowski. Dwie drogi do remontu
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 06 maja 2020 15:01

W sumie ponad siedem milionów złotych otrzyma powiat tarnowski w ramach dotacji rządowej. To środki pozyskane z Funduszu Dróg Samorządowych.  Dofinansowanie na poziomie 50 procent  wartości inwestycji to bardzo duża kwota, ale niestety są powiaty w województwie małopolskim (chociażby brzeski, tatrzański, wielicki, miechowski czy krakowski), które otrzymały znacznie większe dofinansowanie sięgające od 60 do 80 procent. Interweniowałem w tej sprawie u naszych tarnowskich posłów Prawa i Sprawiedliwości. Powiat ma nadzieję, że w ramach rekompensaty otrzymamy jakieś dodatkowe pieniądze, jak nie w tym, to może w przyszłym roku. Warto jeszcze dodać, że  powiat liczył na dofinansowanie w wysokości 70 lub 80 procent tym samym zabezpieczając wkład własny na poziomie 20 procent czyli 2.8 mln zł, w obecnej sytuacji ta kwota wynosi 7 milionów. Do tej pory wszystkie programy rządowe czy unijne zakładały takie samo dofinansowanie jeżeli było to 50 procent  to dla wszystkich.


Wartość kosztorysowa wszystkich inwestycji drogowych zaplanowanych w ramach Funduszu Dróg Samorządowych to ponad 14 mln zł. W tym roku dofinansowanie wynosi 4.8 mln zł, natomiast w 2021 roku ponad 2.4 mln zł. Wśród dofinansowania znalazły się następujące projekty: Przebudowa drogi powiatowej K. w centrum Zakliczyna, remont drogi powiatowej nr 1349K Wierzchosławice-Dwudniaki oraz remont drogi powiatowej nr 1356K Tarnów-Zakliczyn w miejscowościach Rzuchowa, Szczepanowice, Rychwałd, Lubinka, Janowice, Wróblowice, Lusławice. – Zamierzamy wyremontować drogę o długości ponad 4  kilometrów. Mam nadzieję, że w tym przypadku prace uda się wykonać jeszcze w tym roku. Na ten cel wydamy około 3.4 miliona złotych. Wynika z tego, że 1.7 miliona złotych stanowi dotacja z Funduszu Dróg Samorządowych, tyle samo będziemy musieli wysupłać z budżetu powiatu tarnowskiego – mówi starosta Roman Łucarz. Ci którzy korzystają z drogi łączącej gminę Pleśna z Zakliczynem musza uzbroić się w cierpliwość. W tym przypadku prace rozłożono  na dwa lata. - Ta inwestycja będzie realizowana w ciągu dwuletnim. W końcu jest to kilka kilometrów drogi, na łączna kwotę blisko 11 milionów złotych. Przypomnę, że połowę tej kwoty pozyskaliśmy z Funduszu Dróg Samorządowych; drugą połowę będą stanowiły środki własne powiatu tarnowskiego – dodaje starosta Roman Łucarz.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr102020

pr10spec

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .