Reklama
Gmina Dębno. Na książki od ministra
WYDARZENIA - Dębno
piątek, 22 maja 2020 14:13

Ponad osiem tysięcy złotych na zakup nowości wydawniczych otrzymała właśnie gmina Dębno. – Po raz kolejny z rzędu otrzymujemy dotację. Jakkolwiek kwota nie jest wielka, to sam fakt dostrzeżenia potrzeb naszej gminy, wart jest odnotowania – mówi wójt Wiesław Kozłowski.


Po raz kolejny Gmina Dębno otrzymała wsparcie finansowe w formie dotacji w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” dotyczącego wspierania w latach 2016 – 2020 organów prowadzących szkoły oraz biblioteki pedagogiczne w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych. Gmina Dębno otrzymała w tym roku dotację w kwocie 8 320,00 zł. Dzięki wparciu finansowemu wzbogacą się księgozbiory biblioteki w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Łysej Górze i Publicznej Szkole Podstawowej w Woli Dębińskiej na łączną kwotę 10 400,00 zł. Wkład własny Gminy Dębno to 2 080,00 zł, co stanowi 20% całego dofinansowania. Realizacja programu przyczyni się do znacznego wzbogacenia księgozbioru bibliotek szkolnych, a także wpłynie na rozwój zainteresowań czytelniczych uczniów oraz częstotliwość korzystania z biblioteki w czasie wolnym. Wysokość przyznawanej dotacji jest uzależniona od liczby uczniów w szkołach.

(pr)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

052021

pr052021s

tymeksiepomaga

oferta-edu

 

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .