Reklama
Szczucin. Gmina dla powiatu
WYDARZENIA - Region Dąbrowski
poniedziałek, 08 czerwca 2020 23:24

Współpraca z samorządem powiatowym układa się dobrze – ocenia burmistrz Szczucina Jan Sipior. Obydwa samorządy realizują pewne zadania wspólne: jak chociażby przy drogach powiatowych. Ostatnio gmina dwukrotnie wsparła powiat dąbrowski. Od jakiegoś czasu trwa budowa nowej strażnicy Komendy Powiatowej PSP w Dąbrowie Tarnowskiej.  W nowym dwupiętrowym kompleksie przewidziano m. in.  część administracyjno-biurową,  garaże, pomieszczenia socjalne dla strażaków pracujących w systemie zmianowym jak również  magazyn sprzętu przeciwpowodziowego. Ponad to na zewnątrz zaplanowano plac manewrowy, boisko wielofunkcyjne, ściankę wspinaczkową i zbiornik z wodą do ćwiczeń – wspomina burmistrz Jan Sipior.

Samorząd Gminy Szczucin przekazał środki finansowe  w wysokości 135 tyś. zł na fundusz wsparcia Państwowej Straży Pożarnej z przeznaczeniem na dofinansowanie realizacji zadania pn. "Budowa Strażnicy Komendy Powiatowej PSP w Dąbrowie Tarnowskiej wraz z magazynem przeciwpowodziowym" – wylicza Jan Sipior.
Samorząd Gminy Szczucin przekazał także dwa komputery dla Jednostki Wspierającej Rodzinę w Dąbrowie Tarnowskiej. W dniu dzisiejszym Zastępca Burmistrza Szczucina Tomasz Bełzowski w obecności Wicestarosty Dąbrowskiego Krzysztofa Bryka wręczył na ręce dyrektora tej placówki Krzysztofa Piotrowskiego laptopy ufundowane przez szczuciński samorząd. Dyrektor wyraził wdzięczność za okazałą pomoc i oświadczył, że ze względu na utrzymujące się zagrożenie epidemiologiczne w Polsce, edukacja szkolna odbywa się on-line a sprzęt, który został przekazany dla wychowanków Dąbrowskiego Domu Dziecka będzie w pełni wykorzystany przez nich do zdalnego nauczania.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

052021

pr052021s

tymeksiepomaga

oferta-edu

 

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .