Reklama
Mieszkańcy gminy Gnojnik przekazali dary dla powodzian
WYDARZENIA - Gnojnik
środa, 29 lipca 2020 00:00

Na kilkadziesiąt tysięcy złotych oszacowano wartość darów, które udało się zebrać w gminie Gnojnik, przekazanych następnie do gminy wiejskiej Jasło. Tamtejsza społeczność została ostatnio mocno poszkodowana w wyniku powodzi. Ale po kolei...
Mieszkańcy gminy Gnojnik kilkakrotnie w ostatnich latach zostali „ciężko” doświadczeni przez powodzie i lokalne podtopienia. Prawdziwy Armagedon miał miejsce w lipcu 1997 roku, kiedy to woda z Uszwicy doprowadziła do tego, że pod wodą znalazło się kilkaset domów i nieruchomości w gminie. Powódź w nocy z 8 na 9 lipca 1997 roku spowodowała wielomilionowe straty zarówno w infrastrukturze komunalnej, jak i wśród mieszkańców. Podobne kataklizmy nawiedzały Gnojnik jeszcze kilka razy, już w trzecim tysiącleciu. - Niemal za każdym razem otrzymywaliśmy pomoc i wsparcie od innych gmin w Polsce. Dlatego postanowiliśmy, wspólnie z wójtem Sławomirem Paterkiem i wszystkimi sołtysami, zorganizować pomoc dla poszkodowanych w powodzi, mieszkańców gminy Jasło – mówi w rozmowie z naszą redakcją, Grzegorz Baka, inspektor z Urzędu Gminy w Gnojniku.


Gmina Gnojnik solidaryzując się z poszkodowanymi, podjęła się organizacji akcji zbiórki darów dla najbardziej poszkodowanych, szczególnie z miejscowości Trzcinica, gdzie ucierpiało 200 rodzin. Ostatnie tygodnie to dla Podkarpacia trudny czas. Powódź przyniosła katastrofalne skutki dla mieszkańców podkarpackich miejscowości. Zalane domy, firmy, pola, gospodarstwa. Straty są wciąż trudne do oszacowania, ale już dziś wiadomo, że są ogromne i trzeba pomóc – apelował jakiś czas temu wójt Sławomir Paterek.  Zbierane były nowe rzeczy: pościel, koce, poduszki, kołdry, ręczniki, ścierki, miotły, mopy, wiadra i   miski plastikowe, duże worki na śmieci, rękawice gumowe, ręczniki papierowe oraz środki grzybobójcze do odkażania. W darach były też żelazka, środki czystości. Wójt Paterek podkreśla, że w akcję zaangażowany był w sposób wyjątkowy jej koordynator – sołtys Gosprzydowej Czesław Gruca.  - W przekazaniu darów brała udział sołtys Halina Krakowska. Zostaliśmy ciepło przyjęci przez władze gminy Jasło, które w imieniu własnym, jak i mieszkańców Trzcinicy, podziękowały naszej lokalnej społeczności. Korzystając z możliwości, chciałem w imieniu   wójta gminy Jasło Wojciecha Piękosia, w imieniu własnym, organizatorów akcji, podziękować mieszkańcom naszej gminy oraz sołtysom za okazane serce i pomoc. Pokazaliśmy, że potrafimy solidaryzować się z potrzebującymi, pokazaliśmy, że potrafimy się dzielić z potrzebującymi – mówi wójt Sławomir Paterek.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

rt ap

pr012021a

fbprofil

kk2021

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .