Reklama
Nowe dojście na wzgórze zamkowe
WYDARZENIA - Czchów
niedziela, 13 września 2020 00:00

W ramach poprawy dostępności do wzgórza Zamkowego burmistrz Czchowa podjął decyzję o modernizacji dojścia od ul. Basztowej. – Sam obiekt cieszy się ogromnym zainteresowaniem turystów – mówi Jarosław Gurgul, sekretarz gminy Czchów.


W ramach nawiązanej współpracy ZDZ w Czchowie wykonał konstrukcje nowych schodów a prace budowlane zostały zrealizowane przez brygadę remontową Urzędu Miejskiego w Czchowie. Wykonane dojście zwiększa dostępność do największej atrakcji gminy Czchów jaka niewątpliwe jest całe wzgórze zamkowe. Miejski Park Zieleni i Wypoczynku Grodzisko, to ogromny, piękny zielony park, znajdujący się u podnóża Wzgórza Zamkowego w Czchowie. Wyposażony jest w ławeczki, altany z grillem oraz pojemny parking. Rodziny spędzają tutaj miło czas, korzystając z placu zabaw dla najmłodszych, w którym znajdują się huśtawki, zjeżdżalnie, mostki, belki balansujące, bujaki, pająki wspinaczkowe; a dla dorosłych przygotowane są szachy plenerowe, stoły do gry w tenisa, boisko do piłki plażowej oraz siłownia plenerowa. Spokojna, cicha okolica, znajdująca się z dala od ulicznego zgiełku zachęca do korzystania z atrakcji plenerowych na świeżym powietrzu wśród otaczającej przyrody. Z parku prowadzą ścieżki leśne wprost na dziedziniec zamku. Warto zwiedzić też grodzisko oraz nowy szlak militarny.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr082021

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .