Reklama
Powiat Tarnowski. Odszedł wielki kapłan
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 02 września 2020 22:10

W wieku 81 lat zmarł ks. dr hab. Michał Bednarz, kapłan diecezji tarnowskiej, wybitny biblista, duszpasterz podziemnej „Solidarności” i opiekun internowanych podczas stanu wojennego. W styczniu tego roku otrzymał od Samorządu Powiatu Tarnowskiego medal „W Służbie Bogu i Ojczyźnie”. Honorowane są nim osoby, które zasłużyły się w działaniach na rzecz niepodległości Polski, pracy na rzecz środowiska kombatanckiego, bądź w propagowaniu wartości patriotycznych i chrześcijańskich. Ks. dr hab. Michał Bednarz był wybitnym biblistą oraz znawcą Pisma Świętego. Wykładał egzegezę Pisma Świętego, archeologię i geografię biblijną oraz historię zbawienia na wielu uczelniach.

Współpracował z RDN Małopolska oraz Radiem Maryja, prowadząc na antenie tych rozgłośni programy biblijne. Był duszpasterzem podziemnej „Solidarności” oraz opiekunem internowanych w stanie wojennym. W trudnych chwilach udzielał działaczom tarnowskiego podziemia antykomunistycznego nie tylko wsparcia kapłańskiego i duchowego, ale także świadczył konkretną pomoc materialną. W laudacji – po wręczeniu powiatowego wyróżnienia w styczniu tego roku - wicestarosta tarnowski Jacek Hudyma podkreślał, że ks. Michał Bednarz jako syn żołnierza Armii Krajowej znał cenę zniewolenia i wartość wolności. W swoich kazaniach i wystąpieniach publicznych zawsze bronił ludzkiej godności, nawiązywał nie tylko do Biblii, ale również do historii Polski, odwoływał się do światłych postaci naszego narodu i do ich czynów.
Był dla nas wzorem, potrzebowaliśmy takich ludzi. Będzie nam brakowało dobrej twarzy Księdza Profesora.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr092021

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .