Reklama
Komunikat Wójta Gminy Borzęcin z dnia 7 września br. dla Mieszkańców Gminy Borzęcin, w tym osób przebywających w izolacji i kwarantannie
WYDARZENIA - Borzęcin
wtorek, 08 września 2020 17:24

W związku z potwierdzonymi zakażeniami w przedszkolu w Borzęcinie Górnym, jak również objęciem kwarantanną znacznej liczby mieszkańców gminy Borzęcin informuję co następuje:

 1. Przedszkole funkcjonujące w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Borzęcinie Górnym przechodzi z dniem dzisiejszym w tryb pracy zdalnej i będzie stacjonarnie nieczynne do dnia 14 września br. Dalsza forma funkcjonowania przedszkola uzależniona jest od rozwoju sytuacji epidemicznej. Informacja będzie podawana na bieżąco w kolejnych komunikatach.
 2. Osoby potrzebujące wsparcia, a pozostające w izolacji lub kwarantannie, mogą – w razie potrzeby - uzyskać wszechstronną pomoc w zakresie: zapewnienia produktów żywnościowych i gorącego posiłku, wsparcia pedagogicznego, wsparcia psychologicznego i pomocy pracownika socjalnego. Celem uzyskania pomocy należy skontaktować się:

  - informacja i pomoc pracownika socjalnego, w tym zapewnienie artykułów spożywczych, czy posiłku, tel. 14 68 46 032,
  - pomoc pedagoga, tel. 14 68 46 075,
  - pomoc psychologa (psycholog Małgorzata Dablewska), tel. 608 058 622.

  Dyżury w zakresie pomocy i wsparcia jak wyżej, pełnione są codziennie w godzinach 7:30 – 20:00, aż do odwołania.

 3. Odpady od mieszkańców pozostających w kwarantannie bądź izolacji odbiera firma FBSerwis Karpatia Sp. z o.o., obsługująca Gminę Borzęcin. Celem uzgodnienia sposobu i terminu odbioru odpadów w miejscu ich wytworzenia, należy skontaktować się z tut. Urzędem Gminy pod nr tel. 14 68 46 370 wew. 24 bądź bezpośrednio 14 674 03 73, w godzinach pracy Urzędu.
 4. Urząd Gminy Borzęcin oraz jednostki organizacyjne gminy, za wyłączeniem przedszkola, o którym mowa w pkt. 1 oraz Domu Pomocy Społecznej pn. Regionalne Centrum Rehabilitacji i Pomocy Społecznej w Borzęcinie, w którym ze względu na specyfikę prowadzonej działalności obowiązują odrębne zasady, funkcjonują na dotychczasowych warunkach.

  WAŻNE!!! Obsługa Petentów w urzędach gminy Borzęcin odbywa się przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa uwzględniających uwarunkowania sanitarno-epidemiczne (obowiązkowe maseczki, dezynfekcja rąk, dystans społeczny).

  W związku z sytuacją epidemiczną przypominam również, że:

  - większość spraw w urzędach można załatwić zdalnie w trybie elektronicznym m.in. za pośrednictwem platformy ePUAP,
  - korespondencję do urzędów można przesyłać elektronicznie za pośrednictwem e-mail lub pocztą tradycyjną,
  - przy wejściu do urzędów znajdują się skrzynki podawcze, w których można zostawić pisma i wnioski,
  - z poszczególnymi jednostkami i pracownikami można kontaktować się telefonicznie.

  Mając na uwadze zagrożenie epidemiczne związane z pandemią COVID-19, w trosce o Państwa bezpieczeństwo zachęcam do zdalnej formy komunikacji. Z trybu obsługi bezpośredniej w urzędach gminy Borzęcin powinny korzystać osoby nieposiadające możliwości załatwienia sprawy elektronicznie lub w sprawach pilnych.

  Apeluję do Państwa o zachowanie w najbliższym czasie szczególnych środków ostrożności. Osobom przebywającym w kwarantannie i izolacji życzę dużo zdrowia oraz cierpliwości, a zarażonym negatywnych wyników badań.

Z poważaniem

Janusz Kwaśniak
Wójt Gminy Borzęcin


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr082021

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .