Reklama
Gmina Dębno. „Małopolski e-Senior” kolejna grupa rozpoczęła szkolenia
WYDARZENIA - Gnojnik
środa, 09 września 2020 15:38

Na terenie Gminy Dębno 31 sierpnia br. kolejna grupa rozpoczęła szkolenia w ramach projektu „Małopolski e-Senior”. Projekt adresowany jest dla osób które ukończyły 65 lat. Przewidzianych jest 15 spotkań w wymiarze 3 godzin lekcyjnych każde oraz 3 spotknia animacyjne po 2 godziny lekcyjne. Obecna grupa liczy 11 seniorów. Zajęcia prowadzone przez Pana Jacka Leszczyńskiego odbywają się w sali narad Urzędu Gminy Dębno.

Grupę seniorów, która rozpoczęła w tym tygodniu zajęcia przywitał Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski, który wyraził uznanie dla nowych uczestników. -  Cieszę się że, w naszej gminie program cieszy się tak dużym zainteresowaniem. W dzisiejszych czasach technologia rozwija się błyskawicznie. Zatem warto skorzystać z jej dobrodziejstw. Państwa obecność tutaj jest znakomitym przykładem tego, że nigdy nie jest za późno aby  zdobywać wiedzę i uczyć się nowych umiejętności.

Podczas spotkań, seniorzy będą mogli zapoznać się z obsługą urządzeń mobilnych typu tablet,  smartfon oraz poznać zasady bezpiecznego poruszania się w Internecie. Ponadto szkolenie pozwoli Seniorom na nabycie praktycznych umiejętności umożliwiających korzystanie z komunikacji on-line, e-usług obejmujących m.in. zakupy, czy też bankowość internetową, a także coraz popularniejszą e-administrację.

Po zakończeniu szkolenia każdy z uczestników otrzyma na własność tablet, z którego korzystał podczas zajęć oraz wszystkie materiały szkoleniowe. 

Projekt odbywa się w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa i cieszy się dużym zainteresowaniem.

(pr)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

rt ap

pr012021a

fbprofil

kk2021

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .